Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Helen Hunt už není blázen z televize, ale do starého železa taky nepatří

Redakce

Redakce

30. 8. 2011

FOTO: Helen Hunt!Profil herečky!Vždycky věděla, co chce. Její život výrazně ovlivnili herci jako Kevin Spacey či Matthew Broderick, s nimiž měla v minulosti vztah. I přes tento fakt si prozatím Helen udržela své soukromí pod kontrolou. Ostatně jako celý svůj život.

FOTO: Helen Hunt

Helen Hunt ve snímku Konečně spolu, Zdroj: distributor filmu

Helen Hunt (1963) nemůže říct, že by jako malá nevěděla, čím chce v dospělosti být. Pochází totiž z rodiny umělců, a tak není divu, že se neviděla jako princezna na zámku, ale jako herečka v záři reflektorů. Její otec ji dokonce už od osmi let učil herectví! Tímto krokem malá ambiciózní Helen dala najevo, že být herečkou není jen dětský rozmar, ale sen mladé dospívající dámy.

Její celoživotní rolí je postava Newyorčanky Jamie Stemple Buchmanové v situační komedii Jsem do tebe blázen. Zde ji diváci mohou sledovat jako manželku Paula Buchmana (Paul Reiser). Tento sitcom pojednává o problému, s nímž se potýkají mnohé páry, a to o soužití muže a ženy po svatbě, kdy si každý musí zvyknout na to, že už není sám. Role Helen kromě popularity přinesla i sedm nominací na cenu Emmy, z nichž čtyři proměnila v sošky, šest nominací na Zlatý glóbus a z nich opět čtyři ocenění soškou. Seriál Jsem do tebe blázen se vysílal celých sedm let, až takový měl úspěch.

Helen se naštěstí dokázala vyprostit ze seriálového sevření a zavítala také do světa filmu. Devadesátá léta jsou toho dokonalou ukázkou. Tehdy si zahrála například mladou vědkyni v katastrofickém snímku Twister, v prvním komerčně distribuovaném filmu na DVD (1996).

FOTO: Jsem do tebe blázen

Manželská dvojice ze sitcomu Jsem do tebe blázen

Skutečný úspěch však Helen zažila až o rok později, a to v komedii Lepší už to nebude, kde se objevila po boku zkušeného Jacka Nicholsona. Od tohoto okamžiku bylo jasné, že je velice kvalitní herečkou, a tak jí začalo velmi úspěšné období. Vždyť za roli servírky v tomto dramatu byla oceněna i Oscarem!

Silná konkurence pro Mela Gibsona

Zvláštní příběh nabízí divákům drama Pošli to dál (2000). Zde si Helen zahrála matku bystrého Trevora, který vymyslí ve škole zajímavý projekt. V duchu myšlenky lidé si mají pomáhat Trevora napadne, že když nezištně pomůže třem dalším lidem a ti pak dalším třem a tak dále, může tak změnit svět. Zda aktéři této hry dodrží její pravidla, to už musíte zjistit sami.

Po boku lamače dívčích srdcí Mela Gibsona si Hunt zahrála v komedii Po čem ženy touží (2000). V tomto snímku ztvárňuje Darcy Maguirovou, mladou ambiciózní ženu, která vyfoukne vysněné místo v reklamní agentuře právě Nickovi Marshallovi (Mel Gibson). Ten pak po úraze spojeném s elektrickým proudem najednou slyší, co si ženy myslí. Nejprve se Nick s novou schopností vyrovnává velmi těžce, později se mu daří tento handicap využít ve svůj prospěch.

Konečně spolu – to je název romantické komedie, kde se Helen Hunt představuje nejen v hlavní roli, ale také jako producentka, režisérka a jedna ze scenáristů. Příběh pojednává o čtyřicátnici April Epnerové, která spolu s manželem ztrácí i možnost porodit vysněné dítě. Film se může pochlubit hvězdným obsazením – kromě Matthewa Brodericka zde uvidíte i Colina Firtha.

Osobní život? Tichý a utajený

Málokteré celebritě, obzvláště těm z filmové branže, se podaří uniknout zvídavým novinářům a uchránit si tak své soukromí. To se však Helen Hunt zatím daří. Jejími životními partnery byli i známí herci, jako Kevin Spacey (K-PAX, Americká krása) nebo Matthew Broderick (Stepfordské paničky). Od roku 2001 však herečka žije ve vztahu s televizním producentem Matthew Carnahanem, s nímž vychovává sedmiletou dceru Makenu Lei.

Ve svém věku se nebojí ukázat svou postavu, v lednu ji například obyvatelé kalifornského Malibu mohli i s dcerou vidět surfovat na vlnách Pacifiku. Vydá se brzy Makena ve stopách své matky? „Bože, to ne! Na to se nelze dívat tímhle způsobem. Já byla aspoň o trochu starší, když jsem začínala. Teď jako rodič po tom zrovna netoužím,“ připomíná Helen a dodává, že hraní je záležitostí dospělých.

FOTO: Po čem ženy touží

Helen tentokrát v roli kariéristky

Soul Surfer (2011), tak zní název nejaktuálnějšího snímku, ve kterém můžeme Helen Hunt vidět. Představuje v něm starostlivou matku, která musí svou dceru podpořit v těch nejhorších chvílích. Dcera Bethany Hamilton totiž odmala miluje surfování, ale tuto zálibu se jí pokusí překazit žralok, který ji bez slitování napadne. Mladá dívka se ale nevzdává, i s amputovanou rukou jde dál za svým snem. Příběh je inspirován skutečnou událostí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Helen Hunt už není blázen z televize, ale do starého železa taky nepatří