Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Harry Potter se vrátil. Je mu 34, má první šediny a další tajemnou jizvu

Hana Mazancová

Hana Mazancová

10. 7. 2014

J. K. Rowlingová se dušovala, že sága o Harry Potterovi je pro ni uzavřenou literární i životní etapou. Uplynulo však sedm let a kouzelnický učeň je opět na scéně. O životě Harryho coby dospělého muže napsala sama autorka na síti Pottermore.

FOTO: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Daniela Radcliffa zná jako Harryho Pottera celý svět. Zdroj: Warner

Když se na papíře a následně v kinech objevil poslední díl ságy o Harry Potterovi, smutnil celý zástup fanoušků i fanynek. Smutek nepřekonala ani euforie z dobrého konce, kterým se J. K. Rowlingová rozhodla zakončit svou několikaletou práci.

Od poslední klapky je tomu sedm let a Harry Potter je zpátky. Je mu 34 let, stále je ženatý s Ginny, také trochu zešedivěl a na obličeji se mu objevila další jizva. A stejně jako tu první ji halí tajemství. Alespoň tak o Harry Potterovi referuje bulvární novinářka Rita Holoubková, lépe řečeno J. K. Rowlingová na fanouškovské síti Pottermore.

J. K. Rowlingová alias bulvární novinářka Rita Holoubková. Zdroj: pottermore.cz

Harry Potter se se svými nerozlučnými kamarády Hermionou a Ronem setkává při finále Světového poháru ve famfrpálu, a to v roce 2014. No a jak že se tato nerozlučná trojice má?

Harry se stal zaměstnancem ministerstva kouzel, konkrétně je členem skupiny bystrozorů, kteří bojují s temnými silami kouzelnického světa a černé magie. A právě nová jizva na jeho lícní kosti, podotýká Rita Holoubková, může pocházet z jeho práce.

Manželé zůstali také Ron s Hermionou. Známe ho jako zrzavého klučinu, který se bojí pavouků. Ron se ale nyní vrhl na podnikání a Hermiona coby třídní premiantka pracuje na ministerstvu kouzel jako zástupkyně vedoucího odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů. A podle Holoubkové je na správné cestě, jak v kariéře stoupat stále výš a výš, napsal The Guardian.

Má snad povídka uveřejněná Rowlingovou naznačit, že se fanoušci a fanynky dočkají dalšího pokračování? Zatím to popírá sama autorka i Daniel Radcliffe. Jak uvedl pro The Guardian, povídku sice ještě nečetl, ale podle jeho názoru je bláhové očekávat, že se Rowlingová pustí do dalšího psaní knih o Harry Potterovi.

Jenže znáte to: nikdy neříkej nikdy, že…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Harry Potter se vrátil. Je mu 34, má první šediny a další tajemnou jizvu