Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hannibal Lecter: Nelítostní zabijáci sázejí na něžné city. Svléknou vás z kůže!

Redakce

Redakce

29. 10. 2009

Hannibal LecterHannibal Lecter nejsou, jak už sám název kapely napovídá, sladcí hošíci pomazaní cukrkandlem, nicméně emocionální nápaditost jejich hudebnímu projevu rozhodně nechybí.  V pořadí druhé album těchto krvelačných řezníků, In The Same Rings, se nese na vlně poněkud hrubozrnného hardcoru inspirovaného nu-metalovými Korn a Sepulturou.

Hannibal Lecter, Zdroj: distributor CD

Hannibal Lecter, Zdroj: distributor CD

Nelze si také nevšimnout, že zpěvák Šeďa se pokouší zpívat, jako by si nacvičoval suplování Jonathana Davise z výše zmíněných Korn (možná čeká, že Davis brzy sbalí fidlátka a odporoučí se do důchodu). Na druhou stranu ale jeho hlasovému projevu nelze upřít ani jistou dávku osobitosti. Někdy řve a sténá tak, že máte pocit, jako by si ho šílený doktor Hannibal právě porcoval k večeři.

Při zpěvu se zalyká emocemi a vzápětí řve tak zuřivě, až téměř zvrací do mikrofonu kousky vlastních hlasivek. A vy mu přitom věříte každičké slovo. Škoda jen, že má tak ledabylý anglický přízvuk. Angličtina, která v Šeďově podání zní skoro jako čeština, se sice za jeho rytmickým frázováním leckde ztratí, ale místy docela nepříjemně trčí. Třeba hned v úvodní skladbě Rescue Me, která by jinak byla velmi povedená.

Asi nejzdařilejší věcí na albu je singl Don’t Be Coward, do něhož se klukům podařilo vtěsnat maximum energie. Divoce řízná kytarová sóla podtrhuje Šeďův zpěv, z kterého čiší živočišná agrese a zároveň jakási vnitřní ponurá naléhavost. Přesto jde o radostnou píseň. Je zřejmé, že pány kanibaly jejich hudba baví a užívají si ji na plné koule.

K hodně kvalitním songům patří ještě Invisible Man a Fucking Whore, v níž se zcela určitě zpívá o velmi romantickém vztahu chlapce k jisté pohledné slečně. Kdyby vás snad text této zaláskované písně zajímal podrobněji, doporučuji si k jeho překladu vzít na pomoc kromě kapesníčků také slovník sprostých slov.

Mimo těchto tří věcí, které mají celkem velký potenciál uspět u širšího spektra posluchačů tvrdé rockové muziky, pokud se dostanou do médií, stojí za pozornost ještě Uncertainty, Deathwalker a nebýt přespříliš utahaného začátku taky I’ll Come Back For You. Zmíněný song má jinak ambice být hodně veselou klepačkou, jakou ocení především skupinky rozdováděných “hrozičů“ na koncertech.

Celkově lze říct, že In The Same Rings je lepším albem než předchozí deska Hannibalů. A kapela díky němu vyčnívá ze škatulky slušně znějících, leč pouze regionálních kapel. Jediné, co mi na této placce trochu chybí, je nějaká věc zpívaná v češtině.  Bonus v podobě MC – ARP´ je sice svižným zakončením alba, avšak ani zdaleka ne tak  vtipným jako Fuck offf fašos z předešlé desky ve kterém Šeďa hezky česky, a přitom punkově nakopává do zadnic všechny souputníky holých lebek.

Hannibal Lecter – In the same rings

Skladby: Rescue me, Fucking whore, Uncertainty, I’ll come back for you, Don’t be coward, In the same rings, Change, Deathwalker, Wasted live, Invisible man, MC – ARP‘

Vydalo: Studio Šopa Standy Valáška

Hodnocení: 4*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hannibal Lecter: Nelítostní zabijáci sázejí na něžné city. Svléknou vás z kůže!