Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Grammy Awards 2011 ve znamení Lady Antebellum a Arcade Fire

Redakce

Redakce

14. 2. 2011

FOTO: Arcade Fire na Grammy 2011!Grammy Awards 2011!Tuto neděli, 13. února, se v Los Angeles konal 53. ročník předávání cen Grammy. Večeru dominovali kanadští Arcade Fire, kteří zvítězili v nejsledovanější kategorii album roku, a američtí Lady Antebellum, kteří získali hned pět gramofonků, a stali se tak absolutními vítězi.

FOTO: Lady Antebellum

Lady Antebellum získali pět ocenění, Zdroj: Grammy.com

Ještě před samotným ceremoniálem pózovaly hvězdy hudebního nebe na červeném koberci. Popové divy jako Katy Perry, Miley Cyrus, Rihanna anebo Ciara se předvedly ve skvostných róbách od nejdražších návrhářů. Jiní zas sázeli na extravaganci jako například Nicky Minaj se svým leopardím kostýmem nebo Lady Gaga, která se na koberec nechala přinést v obrovském vejci.

Tří a půl hodinovou show otevřely Christina Aguilera, Jennifer Hudson, Martina McBride, Florence Welch a Yolanda Adams, které spolu zazpívaly směsici hitů od Arethy Franklin.

Další vynikající vystoupení předvedla Lady Gaga se svým zbrusu novým singlem Born This Way. Zároveň si odnesla ocenění v kategoriích Nejlepší ženské popové vokální vystoupení za svůj song Bad Romance a Nejlepší popové vokální album za desku The Fame Monster.

Justin Bieber vystoupil spolu s Usherem a Jadenem Smithem se směsí songů Baby, Never Say Never a OMG. Jedním z nejočekávanějších vystoupení byl duet Eminema a Rihanny Love The Way You Lie. Eminem vystoupil také s Dr. Dre a songem I Need A Doctor. I Rihanna byla brzy zpět; spolu s Drakem a zazpívala úspěšný hit What’s My Name.

FOTO: Lady Gaga

Lady Gaga představila svůj singl Born This Way, Zdroj: Grammy.com

Diváky ohromila také Cee Lo, doprovázená při svém vystoupení kapelou loutek. Další vynikající vystoupení předvedli Muse, kteří na Grammy vystupovali vůbec poprvé, se svým hitem Uprising. Vystoupili také Bruno Mars, B.o.B a Janelle Monáe s hity Nothing On You, Grenade a Cold War, dále Katy Perry s Teenage Dream a Not Like The Movies, Arcade Fire, Norah Jones a další.

Výsledky nejsledovanějších kategorií:

Nejlepší nahrávka: Lady Antebellum – Need You Now
Nejlepší album: Arcade Fire – The Suburbs
Objev roku: Esperanza Spalding
Nejlepší popové vokální album: Lady Gaga – The Fame Monster
Nejlepší ženské popové vokální vystoupení: Lady Gaga – Bad Romance
Nejlepší mužské popové vokální vystoupení: Bruno Mars – Just the Way You Are
Nejlepší taneční nahrávka: Rihanna – Only Girl (In The World)
Nejlepší Elektro/Taneční album: La Roux – La Roux
Nejlepší rockové album: Muse – The Resistance
Nejlepší rockové sólo vokální vystoupení: Paul McCartney – Helter Skelter
Nejlepší rocková píseň: Neil Young – Angry World

Absolutní vítězové Lady Antebellum získali sošky v kategoriích Skladba roku, Nahrávka roku, Nejlepší country píseň, Nejlepší country album a Nejlepší skupinový country výkon.

Mezi oceněnými byla také vynikající jazzová zpěvačka Dee Dee Bridgewater v kategorii nejlepší jazzové vokální album za desku věnovanou vokalistce Billie Holiday. Dee Dee Bridgewater vystoupí 2. dubna v Obecním domě v Praze, kdy se svým albem během koncertu doslova odehraje fascinující životní příběh této zpěvačky známé pod pseudonymem Lady Day.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Grammy Awards 2011 ve znamení Lady Antebellum a Arcade Fire