Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Giles postavil upjatost proti divokosti. Střet okořenil fetišismem

Petra Červená

Petra Červená

4. 10. 2011

FOTO: kolekce podzim zima 2011/2012 GilesTaké vás už nebaví probírat se podzimními kolekcemi bez špetky fantazie? Máte rádi bláznivé, hravé, extravagantní, ale stále nositelné modely? Pak se seznamte se značkou Giles.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Giles

Giles použil peří i tam, kde byste ho nečekali, Zdroj: londonfashionweek.co.uk

Britský návrhář Giles Deacon se narodil v roce 1969. Jako malý se toužil stát mořským biologem, pohořel ale na chemii. Rozhodl se tedy pro studium na Central Saint Martins, kde se mimo jiné ocitl ve třídě s Alexanderem McQueenem a Luellem Bartleym.

Giles sbírá jedno ocenění za druhým

Po skončení školy v roce 1992 pracoval dva roky u Jeana Charlese de Castelbajaca v Paříži. Další jeho kroky směřovaly k módnímu domu Bottega Veneta a Gucci. V únoru 2004 na týdnu módy v Londýně představil svou první kolekci pod vlastní značkou Giles.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Giles

Jediné večerní šaty v kolekci bez extravagance

Deacon je držitel titulu Best New Designer pro rok 2004, o dva roky později se stal britským módním návrhářem roku a v roce 2009 získal ocenění French ANDAM Fashion Award’s Grand Prix. Kritiky zaujal pro barevné modely, pop-artové a psychedelické potisky, kvalitní materiály a zejména neobvyklé střihy.

Návrhářovy odbočky

Kromě dámských kolekcí se od roku 2009 věnuje i šperkům. Vlastní značce Giles byl na chvíli nevěrný, a to když přijal pozici kreativního ředitele francouzského módního domu Ungaro. Mihl se tu však jen krátce. Oficiálně zahájil spolupráci v dubnu 2010 a po vzájemné dohodě ji ukončil v září 2011.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Giles

Špetka inspirace v sado-maso salonu

Značka Giles je stále ještě ve vývinu. Jeho styl vyzrává. Je jako to slavné české víno z filmu Noc na Karlštejně.

Zprvu se zdá být absolutně bez zábran, příliš výstřední, ale při bližším zkoumání objevíte nositelné modely a hlavně zatoužíte alespoň jeden kousek uzmout pro svůj šatník.

Zákazy a anarchie

Že vám tyto dva protipóly nejdou dohromady? Giles se o jejich propojení pokusil ve spojení ženské divokosti, nezkrotnosti s trochou fetišismu a náboženské upjatosti a asexuality. K tomu se hodí černobílá klasika i barevné potisky, kůže, krajka, hedvábí, průsvitné materiály a peří.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Giles

Elegantní kostýmek a šaty s barevným potiskem, i to je Giles

Nová podzimní kolekce je o dominanci, nadřazenosti, ale zároveň s jasně vysílajícími signály submisivní oddanosti. Do této kategorie patří upnuté tmavé modely, které svoji nepřístupnost odhodí pomocí kůže nebo průsvitné všeodhalující halenky.

Objevily se i modely hlásající zdrženlivost jako černé šaty s vysokým límcem z peří a dlouhými bílými rukávy.

Čtěte: Roksanda Ilincic si zahrála s barvami podzimu. Výsledek vás okouzlí

Sem tam se po mole procházely modelky volající po pásu cudnosti. Černé šaty s průstřihy doplněné o korzet z kůže nebo průsvitná krajková sukně s rolákem, na kterém byl výřez z Delarocheho obrazu Poprava Lady Jane Greyové. Potisky se na modelech objevily ještě několikrát, vždy v nápaditých barvách s velkými vzory.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Giles

Potisk Delarocheho obrazu Poprava Lady Jane Greyové

Gilesova fantazie nemá žádné hranice, ženy si představuje jako odvážné, nespoutané a nezkrotné bytosti. Giles zkrátka tvoří pro ženy, které se nebojí být středem pozornosti a umějí svoji smyslnost zahalit do těch správných šatů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Giles postavil upjatost proti divokosti. Střet okořenil fetišismem