Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Roksanda Ilincic si zahrála s barvami podzimu. Výsledek vás okouzlí

Petra Červená

Petra Červená

20. 9. 2011

FOTO: Roksanda Ilincic, podzim 2011Podzim už o sobě neodbytně dává vědět, příroda je na něj nachystaná, ale co vaše šatníky? Stále se bráníte představě, že budete muset oblíbené letní kousky na dlouho opustit? Podívejte se na kolekci Roksandy Ilincic a nechte se podzimem okouzlit.

FOTO: Roksanda Ilincic podzim 2011

Chcete zářit v barvách nebo v peří? Obojí je možné, Zdroj: roksandailincic.com

Pro přicházející sezonu, která se k nám vkrádá chladnými rány, barevnou změnou zelených stromů a prvním spadaným listím, jsou typické matné tmavší odstíny červené, modré, fialové a oranžové. To vše najdete v nové kolekci Roksandy Ilincic. Co se týká použitého materiálu, nepřekvapí vlna a kašmír.

Seznamte se s tvorbou srbské návrhářky

Roksanda Ilincic se narodila v roce 1977 a vyrůstala v Srbsku. Do Londýna se přestěhovala v roce 1999, kde začala studovat módní návrhářství na Central Saint Martins. Londýn se tak stal jejím domovem. Před jedenácti lety tu potkala i svého manžela Philipa Buena de Mesquita, s nímž má šestiměsíční dceru Efimiu.

FOTO: Roksanda Ilincic podzim 2011

Zachumlat se můžete celá do kožešiny nebo jen šálou okolo krku

Se značkou Roksanda Ilincic debutovala na týdnu módy v Londýně v roce 2005. Zajímavé je, že některé šaty nechává šít švadleny v jejím rodném Bělehradě. Mezi slavné klientky patří Björk, Serena Rees nebo Kate Hudson. Zatím se věnuje pouze prêt-à-porter a navrhuje čtyři dámské kolekce ročně.

Jak vidí podzim Roksanda?

Jako sladký nektar, který se hodí pro medovou saténovou halenku a černou sukni s chlupatými třásněmi. Jako pouzdrové šaty s řasením vytvářející dojem omotaného podzimního listu v cihlové barvě. Jako exotické ptactvo, které se odchýlilo od své trasy, v podobě dlouhé rudé sukně a krátkého oranžového kabátku s peřím kopírující barevnost papoušků.

FOTO: Roksanda Ilincic podzim 2011

Dáváte přednost chladnému kovovému lesku, nebo horké medovině?

Pro poslední záchvěvy babího léta se do zapadajícího slunce hodí zlatý satén, při zářivém úplňku pak stříbrné šaty s flitry. V chladných sychravých dnech zahřejí světlé kabátky ke kolenům s širokými zvonovými rukávy a nepřehlédnutelné se pro okolí stanete díky černému a oranžovému peří na bocích.

Roksanda dále představila sérii šatů, dlouhých i mini, saténových, hedvábných, ale vždy bez špetky extravagance, s notnou dávkou citu pro barevnou kompozici.

Protože svoje oblečení návrhářka sama ráda nosí, není divu, že navrhuje především pro sebe. Netouží se zalíbit ostatním lidem. Má pravé srdce umělce. Tvoří z radosti, nadšení pro módu a komerce ji stále ještě nechává chladnou.

FOTO: Roksanda Ilincic, podzim 2011

Obklopte se na večer saténem

Roksanda navrhuje především pro ženy, nepotlačuje ženské křivky, naopak dává ženám možnost volně dýchat. Jako antická bohyně se musela cítit modelka oblečená do medových saténových šatů se záhyby a řasením jemně obkreslujícím její siluetu.

Přesným protipólem jsou pak široké hedvábné kalhoty burgundské barvy s jednoduchou halenkou holubí šedi a výraznými doplňky v podobě sytě modrých rukavic a kožešinové rudé šály. Tváře podzimu jsou nekonečné. Jak si ho vymalujete vy, je jen na vás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Roksanda Ilincic si zahrála s barvami podzimu. Výsledek vás okouzlí