Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Garbage si půjčili hit od Patti Smith. Napřesrok chystají nové album

Americká kapela Garbage se brzy pustí do práce na šestém albu. Poslední studiovka Not Your Kind of People přitom vyšla teprve loni. Kapela však prý je v pracovité náladě a hýří nápady. Alespoň to tvrdí jejich bubeník a zároveň vyhlášený producent Butch Vig.

Shirley Manson z Garbage. Reprofoto: youtube.com

Shirley Manson z Garbage. Reprofoto: youtube.com

Minulé album vyšlo po pětileté pauze a podle Vigových slov se tentokrát kapela nechce s prací tak loudat. Do studia by se rádi zavřeli v létě, aby album mohli vydat v první polovině příštího roku. „Už se moc těšíme, sice jsme zatím nezačali psát nové písničky, ale nápady už máme,“ líčí Vig.

Nejbližší novinkou, kterou si od Garbage budeme moci poslechnout, je coververze Because The Night od Patti Smith, kterou napsal Bruce Springsteen. Garbage ho nahráli po svém a přizvali si k tomu Marissu Paternoster z kapely Screaming Females.

Patti Smith revisited

Singl vyjde 20. dubna v limitované edici 3000 kusů u příležitosti mezinárodní akce Record Store Day. K té se každoročně připojuje řada muzikantů, majitelů obchodů s hudbou a fanoušků. V rámci akce bývají vydávány různé hudební rarity a speciality.

Garbage pochází z Winsconsinu, příští rok oslaví dvacáté výročí existence. Čtveřici si lidé většinou pamatují podle výrazné zpěvačky Shirley Manson, která původně pochází ze Skotska. Bubeník Butch Vig je známý jako producent, spolupracoval mimo jiné se Sonic Youth, Nirvanou, Smashing Pumpkins nebo Foo Fighters.

V roce 2003 se kapela rozešla, aby se o dva roky později dala zpátky dohromady a nahrála úspěšné album Bleed Like Me. Pochází z něj třeba singl Run Baby Run. Ze starších hitů nejvíce zabodovala píseň Only Happy When It Rains.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Garbage si půjčili hit od Patti Smith. Napřesrok chystají nové album