Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Frodo z Pána prstenů bude nyní sériový vrah mladých dívek

Redakce

Redakce

16. 11. 2011

 

FOTO: film HooligansHerec Elijah Wood, známý zejména díky ztvárnění Froda Pytlíka z trilogie Pána prstenů, bude hrát  v připravovaném thrilleru Maniak. Jak obstojí v roli halucinujícího vraha mladých dívek?

FOTO: film Hooligans

Elijah Wood není jenom Frodo, Zdroj: distributor filmu

Předlohou dramatu Maniak je stejnojmenný americký horor z roku 1980. Scenáristy současné verze jsou Grégory Levasseur a Alexander Aja, který zrežíroval např. filmy jako Hory mají oči nebo Piraňa 3D.

V nové verzi Maniaka si Wood zahraje na pohled zcela obyčejného prodavače starožitných manekýn. V důsledku jeho traumatizujících zážitků z dětství, kdy byl týrán vlastní matkou, touží jeho zvrácená mysl neustále po pomstě.

Přečtěte si o chystaném seriálu s Hannibalem Lecterem

Své oběti si vyhledává na internetu a následně se mění v posedlého dravce, který je loví jednu po druhé, pronásledován halucinacemi z jeho vlastní děsivé minulosti. Každou zavražděnou ženou tak odplácí vlastní zemřelé matce její násilnické chování vůči němu.

Maniak není první film, ve kterém Elijah Wood hraje chladnokrevného vraha. Negativní roli si vystřihl již v akčním krimi-thrilleru Sin City z roku 2005, kde ztvárnil nepříčetného kanibala.

Dále byl obsazen např. v komediálním seriálu Wilfred, v dramatu Den zlomu nebo v romantickém thrilleru The Oxford Murders. Asi nejvíce se do povědomí diváků dostal díky trilogii Pána prstenů, ke které můžeme již příští rok čekat první část z dvoudílného filmu Hobit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Frodo z Pána prstenů bude nyní sériový vrah mladých dívek