×
TOPZINE.cz

FOTO: Výstavu s názvem Tim Burton a jeho svět uvedl sám režisér

FOTO: Tim Burton v Praze na zahájení své výstavy

Sám Tim Burton dnes uvedl výstavu čerpající z jeho archivu, která představí v Domě U Kamenného zvonu v Praze mimo jiné i 150 nikdy nevystavovaných děl. Expozice návštěvníkům nabídne i čtyři loutky umístěné ve speciálních bublinách z křišťálového skla.

Vstupenky na výstavu jsou v předprodeji online za 190 korun. Jejich počet je omezen na 400 kusů denně. Lze je však pořídit také přímo na místě.

Přehlídka s názvem Tim Burton a jeho svět bude po New Yorku, Melbourne, Los Angeles, Torontu a Paříži pro veřejnost otevřena v srdci Prahy od 28. března až do 3. srpna 2014.

„Mezi několika sty kresbami, malbami a kolážemi fanoušci potkají i zhmotněné marťany ze snímku Mars útočí, kostlivce-tanečníky z Mrtvé nevěsty a umpalumpy z Karlíka a továrny na čokoládu,“ uvádí v tiskové zprávě pořadatelé expozice, kterou má doprovázet i hudba a efekty speciálně připravené pro každou výstavní místnost.

O výběr děl a jejich umístění se postarala kurátorka Jenny He, jež připravuje Burtonovy výstavy po celém světě.

„Všichni se můžou těšit na bohatý doprovodný program po celou dobu konání výstavy. Návštěvníci mohou zavítat do sklepení a využít interaktivní tvořivou zónu nebo si užít některou z projekcí Burtonových filmů,“ doplňují pořadatelé z Galerie hlavního města Prahy.

Celou výstavu již od vchodu provází jednotná grafická linka; černobílé pruhy, které jsou charakteristické pro Burtonovu tvorbu. Za grafickým ztvárněním stojí reklamní agentura Leagas Delaney. Na podobě výstavy se podílelo studio Olgoj Chorchoj a zaměřilo se na propojení umění Tima Burtona s českou sklenářskou tradicí.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..