Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Foto: Slet bubeníků v Brně, česko-japonské bubenické orgie

Redakce

Redakce

19. 10. 2009

Slet_Bubeniku_2009Dne 14. října Brněnský klub Favál rozhýbal celé svoje okolí . Místní klub tu totiž hostoval skupinku známých bubeníků českých i ze zahraničí. Předváděli dokonalý bubenický cirkus který nenechal jediného návštěvníka v klidu. Skvělá hudební produkce spolu s profesionálními bubeníky ze dvou zemí, to byl Slet bubeníků 2009 na Favále.

Slet_Bubeniku_Yumiko

Slet Bubeniku 2009 Yumiko Foto: Petr Hortvík, Topzine.cz

Celkově se na brněnském Favále rozeznělo na dvě tuny hudebních nástrojů. Převážně bicích, jak napovídá sám název. Spolu s pěti bubeníky se na podiu objevila i tanečnice a zpěvačka. Jak bylo řečeno, letošní slet bubeníků se zaměřil na česko-japonskou tradici. Což dávalo tušit, že se bude jednat o nezapomenutelný zážitek.

Japonskou tradiční hudbu zastoupil Leonard Eto spolu se zpěvačkou Yumiko a tanečnicí Sawaka.

Leonard, jako bývalý člen světoznámého japonského orchestru KODO, kde působil jako jeden z hlavních hráčů. Yumiko, známá hlavně v tokijské techno scéně a Sawaka přední japonská buto tanečnice.

Naši českou hroudu zastupovali Pavel Fajt, Miloš Vacík, Pavel Koudelka a Tomáš Ondrůšek.

Pokud se někdo pohybuje alespoň trochu v bubenické branži, tak ho tato jména určitě nenechávají chladným. Myslím, že není koho dlouze představovat. Fajt, rodák z Brna, jenž rád experimentuje, Vacík, mistr etnických bicích nástrojů, Koudelka se svou oholenou ale o to více nabroušenou klasickou bicí soupravou a přední český perkusionista Ondrůšek.

Celkově se jednalo o vynikající koncert, který z mého pohledu naprosto uspokojil mé rytmické choutky. Výborná souhra. Pohoda, při které, jak se zdálo, bubenící předvádí své umění. Humor Pavla Fajta spolu s Koudelkovými obličeji zaručoval, že se divák ani chvilku nenudil. Wee don’t need monitros!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: Slet bubeníků v Brně, česko-japonské bubenické orgie