×
TOPZINE.cz

FOTO: Podívejte se na LEGO bitvu z Pána prstenů. Je v ní přes sto skřetů

Ani příznivci Pána prstenů nemusí své staré kostičky LEGA házet do koše. Stavebnice se dá použít i k vybudování mnohem okázalejších staveb, než těch z návodu. Podívejte se na bitvu o Železný pas z populární dánské stavebnice.

FOTO: VěŽ Orthrank z P8na prstenů z LEGA
Věž Orthank z kostiček LEGA Zdroj: brothers-brick.com

Tvůrci ze skupiny OneLUG to fanouškům LEGA a Pána prstenů ukázali. Sešli se, aby vytvořili monumentální výjev z tohoto kultovního díla. Konkrétně se jednalo o Poslední pochod Entů ze Dvou věží. Celou tuto jejich bitvu se Sauronovým vojskem postavili v miniaturním měřítku, zato však impozantních proporcí.

Čtěte také: Jak spinkají malí Jediové? V posteli vypadající jako stíhačka ze Star Wars

Výsledné dioráma má totiž více než 240 cm v průměru a přes 210 cm na výšku. Zmiňovaná bitva zuří mezi armádou více než sta orků bojujících s více než dvaceti pěti enty.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/lego-pan-prstenu/]

Skupina začala navrhovat a stavět v únoru letošního roku a práci ukončila právě včas, aby se slavnostní odhalení mohlo konat na letošním Brickonu. Odhadem se použilo více než 22 000 kostiček, jejichž váha je téměř půl kilogramu. Věž sama je postavena téměř úplně do všech detailů jako ta ve filmové verzi.

VIDEO: Superhrdina útočící pepřovým sprejem odhalil světu svoji tvář

„Vždycky jsem si užíval tuhle scénu ve filmu,“ přiznal se jeden z autorů, „A je pro mě velké zadostiučinění vidět, že je vyvedena včetně mých oblíbených detailů, jako je ent, částečně strávený ohněm a chycený povodní z prasklé a zničené přehrady, v akci.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..