Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

FOTO: Nejlepší kadeřníci slavili výročí přehlídkou extravagantních účesů

Redakce

Redakce

5. 11. 2011

FOTO: Kadeřnická showJe vaším snem podívat se na pořádnou kadeřnickou show? TOPZINE.cz vás na jednu takovou zve prostřednictvím exkluzivní fotogalerie.

FOTO: Kadeřnická show

Účes jako andělská křídla, Foto: Marián Juskanin, Topzine.cz

V pondělí 24. října se stal kostel svaté Anny v Praze svědkem netradiční podívané. Proběhl zde společenský večer u příležitosti 10. výročí vysokého kadeřnického umění HCF Haute Coiffure Francaise v České republice – prestižní světové kadeřnické asociace se základnou v Paříži.

Přehlídku extravagantních účesů na pódiu předvedla desítka nejlepších českých salonů a jejich kadeřnických mistrů, absolventů školy a současně členů této asociace. Pod organizaci této velkolepé show se podepsaly prezidentka HCF Irena Vavrušková a jedna z jejích zakladatelek, umělecká ředitelka Petra Měchurová.

Inspirujte se: Nositelné účesy pro dlouhé vlasy

Členství v HCF je prestižní záležitost a znamená spolupráci s nejlepšími světovými kadeřníky. Umožňuje přinášet zákazníkům kvalitu umělecké práce a nejlepší vlasové poradenství. Snoubí se zde francouzská elegance a ženskost účesů, v protikladu s Anglií, která zastává přísné linie. Heslem je elegance, jednoduchost a chuť sdílet kadeřnické informace.

FOTO: Kadeřnická show

Extravagantní účesy zdobí každou kadeřnickou show

HCF byla založena v roce 1945 Alexandrem de Paris, který vytvářel nové účesy hvězdám uměleckého a filmového světa a ovlivňoval módu. V současnosti působí sdružení ve 40 zemích a 1 500 salonech.

V rámci přehlídky se rodily velice kreativní účesy. Do finální podoby byly dotvářeny kadeřníky přímo na pódiu, před zraky hostů. Nechyběly květiny, spony, příčesky a doplňky neobvyklých tvarů. Své umění prezentovala přímo na pódiu také členka mezinárodního týmu Laetitia Guenaou.

Fascinující vlasovou show moderátorsky zastřešili půvabná Štěpánka Duchková a mistr slova Jan Přeučil, kteří navodili důstojnou a působivou atmosféru.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/fashion-hair-show-10-let-hcf-24-10-2011/]

Bohatá hříva moderátorky mnohé diváky překvapila, některé dokonce šokovala. „Dozvěděla jsem se, že všechna kadeřnictví HCF se dvakrát do roka školí přímo v Paříži,“ prozradila Štěpánka informace ze zákulisí. „Tam ale probírají spíš nové účesové trendy, střihy, barvení a tak. Tady se ale chtěli předvést v jiném světle, tom vysoce uměleckém, což nemusí být vždycky nositelné. Jo, umění…“

Víte, jaký účes ovládá podzim? Jednoduchý culík!

Mezi stovkami pozvaných hostů se objevila celá řada známých tváří. Sára Saudková, Libuše Vojtková se současným přítelem, moderátorka Michaela Ochotská v doprovodu Michala Exnera nebo herečka Ivana Andrlová s dcerou, která se zásadních změn účesů opravdu nebojí.

Zpěvačka Kamila Nývltová prohlásila, že by některý z účesů ráda využila na party, Světlana Nálepková, Adriana Sobotová a Petra Černocká zase chválily zajímavé šaty modelek.

Kadeřníci předvedli vskutku mistrovské umění a rozhodně byla tato show velkolepou oslavou kulatého výročí vysokého kadeřnického umění v Čechách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Nejlepší kadeřníci slavili výročí přehlídkou extravagantních účesů