Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Účesy podzimní sezóny ovládne jednoduchý culík

Redakce

Redakce

22. 8. 2011

FOTO: Klasický culík posazený nízko v týleNosíme jej odmala a najednou je z něj absolutní hit nadcházející sezóny. O čem že je řeč? Obyčejný, hladký culík vtrhl na přehlídková mola a rázem je z něj hit číslo jedna mezi podzimními účesy!

FOTO: Klasický culík posazený nízko v týle

Klasický culík posazený nízko v týle, Zdroj: youtube.com

Obyčejný culík posazený v týlu se objevil na podzimních přehlídkách ve stylu 40. let a vysoko posazený, uhlazený ohon zase exceloval na přehlídkách laděných do stylu sexy dračic v kožených oblečcích. Tenhle primitivní účes milují kadeřníci, modelky a pravděpodobně i většina z nás, a to nejen proto, že je to klasické řešení při bad hair day.

Většina z nás ani netušila, že účes, který na hlavách nosíme od mala a dokážeme si jej učesat do tří sekund, je absolutní hvězdou mezi účesy nadcházející sezóny. Guido Palau, britský kadeřník, kterého milují celebrity i návrháři, se o jednoduchém culíku vyjádřil prostě: „Obyčejný culík je pro mě jako bílé tričko. Je to čisté plátno, které můžete vyzdobit, pohrát si s ním, variací je nekonečné množství.“

Jak si učesat dokonalý culík?

Není to tak jednoduché, jako obléct si bílé tričko. I česání culíku se řídí trendy. Ten hlavní je jednoduchost. Zapomeňte na výrazné gumičky a přeplácané sponky. Nosí se elegance, šarm a sofistikovanost, jako to bylo vidět na přehlídkách Gucci, Louis Vuitton, Valentino či Burberry.

FOTO: Culík v podání Very Wang

Culík v podání Very Wang

Bez debat je fakt, že ze zničených vlasů poškozených letním sluncem a mořskou solí, které se skví roztřepenými konečky a mdlým odleskem, dokonalý culík vykouzlíme asi těžko. Takže jak na to? V první řadě věnujte vlasům dokonalou péči, ideálně silnou regeneraci přímo z rukou profesionála.

Po umytí naneste tužidlo a vyfoukejte vlasy v předklonu a s pomocí kulatého kartáče. Následuje několik možných variant: culík posazený nízko v týlu evokuje nevinnost školačky, culík někde uprostřed je absolutní klasika, culík vyčesaný trochu výš na temeni hlavy je absolutní jedničkou a vysoko posazený culík představuje extravaganci a sebevědomí. Takže si stačí vybrat!

Při finální úpravě nezapomeňte na lesk ve spreji, popřípadě vosk a lak na neposedné krátké vlásky. Jen s obyčejným culíkem ale královnou nebudete. Myslete na celkový dojem, kterým chcete působit na ostatní. Na první pohled se to nemusí zdát, ale i posazení culíku a jeho styl dokáže outfit shodit, nebo naopak vynést do výšin!

FOTO: Culíky

Způsobů, jak učesat culík, je nespočet

Absolutně největším hitem zůstává rafinované schování gumičky pod pramen vlasů. Jeden pramínek z culíku oddělte, lehce nagelujte a obtočte kolem gumičky. Konec uchytíte nenápadně pinetkou a hit je na světě. Pokud chcete culíkový model trochu ozvláštnit, pramínek na obtočení lehce natupírejte, čímž vytvoříte jinou vlasovou texturu, která bude perfektně kontrastovat se zbytkem hladkého účesu.

Čtěte, jak chránit vlasy v posledních letních dnech

Pozor! Culík posazený ve špatné výšce nemusí zrovna lichotit vašemu tvaru obličeje a dokáže celý styl pohřbít. Před tím, než vyrazíte do ulic, věnujte culíku chvilku před zrcadlem a vyzkoušejte, co vám nejlépe sedne!

Culík nabízí prostor po obrovskou improvizaci a je to způsob, jak se vyjádřit i pomocí jednoduchého účesu. A přesně tohle je důvod, proč jej elegantní Francouzky milují od nepaměti a celý svět se to od nich teď učí!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Účesy podzimní sezóny ovládne jednoduchý culík