Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

FOTO: Na vtipných plakátech je Anthony Hopkins feťák z Trainspottingu

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

5. 3. 2012

!Fotogalerie!Co kdyby Avatar vznikl o 40 let dříve a v hlavní roli by exceloval William Shatner? Zajímavá myšlenka, stejně tak jako James Dean v roli tichého sympaťáka z Drive. Na podobném konceptu vystavil sérii alternativních filmových plakátů výtvarník Peter Stults.

Při odeslání námětu Smrtonosné pasti do historie se jednoduše může stát, že v hlavní roli nebude po skleněných střepech pobíhat Bruce Willis v zakrváceném tílku, ale vystřídá ho uhlazený Leonard Nimoy alias Spock ze seriálu Star Trek. Jako z jiného světa pak působí dobová verze drogového tripu Trainspotting pod režijním vedením kovaného umělce Jeana Luca Godarda v hlavní roli s Anthonym Hopkinsem a Michaelem Cainem.

Mrkněte se taky na minimalistické plakáty, kde je Matrix jen tečka

Podobně úsměv na tváři pak vyloudí i všechny ostatní alternativní plakáty, které z filmových pecek současnosti dělají buď šílená video béčka, nebo jen směšně vážnou artovou podívanou.

Anthony Hopkins bere drogy pod dohledem Godarda. Zdroj: behance.net/PeterStults

Za sérií originálních posterů stojí americký výtvarník Peter Stults, který se nechal inspirovat podobnými díly svého kolegy Seana Harterra. Jeho originální koncept dopracoval a dovedl k dokonalosti. V komerční sféře se pohybuje zejména v reklamě a také působí jako nájemný grafik pro celou řadu zámořských magazínů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Na vtipných plakátech je Anthony Hopkins feťák z Trainspottingu