Menu
TOPZINE.cz
Hudba

FOTO: Alexandrovci s Basikovou a Chodúrem na největším turné v ČR

Redakce

Redakce

20. 5. 2012

Téměř zaplněná Tipsport aréna v Praze hostila slavný ruský armádní sbor Alexandrovci. Ti tady zahájili své největším turné v České republice, v rámci kterého vystoupí na 17 koncertech ve 13 městech.

Nejmladší členka souboru Alexandrovců, Valeria „Lery“ Kurnuškina. Foto: Marián Juskanin, TOPZINE.cz

Milým překvapením koncertu bylo vystoupení nejmladší členky souboru Alexandrovců. Valeria „Lery“ Kurnuškina vystupuje jako sólistka od loňského roku a ve svých 6 letech předvádí strhující výkon, za který ji diváci na pražském koncertu po zazpívání písně Kaťuša odměnili vřelým potleskem vestoje.

Jako speciální host vystoupila se souborem zpěvačka Bára Basiková, která společně se sborem zazpívala velkou árii ze Jesus Christ Superstar ze světoznámého muzikálu Andrew Lloyd Webbera. Samozřejmě nechyběl ani Basikové operně laděný hit Veni Domine. Bára Basiková bude hostem na všech koncertech Alexandrovců v České Republice a také na první části turné na Slovensku. „Je to naprosto originální těleso a spojení s nimi je pro mě nová a zajímavá zkušenost,“ svěřila se Basiková během sobotního pražského koncertu.

Bára Basiková a Martin Chodúr s Alexandrovci

K Basikové se v Českých Budějovicích, Ostravě, Brně a Bratislavě připojí zpěvák s jedinečným hlasovým projevem Martin Chodúr, vítěz první Česko Slovenské Superstar. „Mám ze spolupráce radost a těším se, protože se spojí má autorská práce i světový repertoár. Pro turné například nacvičuji světový hit My Way, který zpíval Frank Sinatra nebo Elvis Presley, a skladbu Hallelujah, nádhernou baladickou skladbu Leonarda Cohena. Moc se těším také na publikum. Chci podat výkon svého života,“ vypráví Chodúr o přípravách na vystoupení se souborem, který patří k jeho velkým hudebním vzorům.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/hudba-alexandrovci-praha-12-3-2012-juskanin/]

S Alexandrovci samozřejmě přijel také vynikající sólista a světoznámý tenor Vadim Ananev, známý též jako Mistr Kalinka, který měl v květnu 2011 v Praze sólový koncert.

Jejich repertoár už dávno netvoří pouze ruské národní písně (Kaťuša, Kalinka či Smugljanka), které všichni velmi dobře známe, ale zasahuje do všech hudebních žánrů od klasiky, přes jazz, rock až po moderní hudbu. Pro současné turné připravili Alexandrovci program, který spojuje osvědčenou klasiku a zcela nové písně v jejich repertoáru. Těšit se samozřejmě můžete také na jejich taneční výkony s jediněčnou choreografií.

Termíny turné:
19. 5. 2012 – ČESKÉ BUDĚJOVICE, Budvar Aréna – 15:00 a 20:00
20. 5. 2012 – PLZEŇ, Amfiteátr Lochotín – 20:00
21. 5. 2012 – ÚSTÍ NAD LABEM, Zimní stadion – 19:00
22. 5. 2012 – OLOMOUC, Zimní stadion HC Olomouc – 19:00
24. 5. 2012 – ZLÍN, Zimní stadion – 19:00
25. 5. 2012 – OSTRAVA, hala SAREZA – 15:00 a 20:00
26. 5. 2012 – BRNO, KAJOT ARENA – 15:00 a 20:00

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Alexandrovci s Basikovou a Chodúrem na největším turné v ČR