Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Poslední den Mighty Sounds 2010 jen pro otrlé

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

19. 7. 2010

V noci ze soboty na neděli se spustil ohromný slejvák. Proto na posledním dni festivalu zůstali jen ti nejotrlejší fanoušci. Dočkali se takových kapel jako Sto zvířat, Navigators nebo Basta Fidel.

Tisíce světel pro Rwandu, Foto: Ondřej Šafránek, Topzine.cz

Nedělní probuzení bylo v některých stanech bolestivé, v jiných mokré, v tom našem kupodivu příjemné – oproti předchozí horké noci se dalo spát až do dvou. Stany ale prořídly. Přibližně polovina lidí kvůli dešti odjela domů, navíc ty hlavní headlinery, tedy Ska-P, už přece slyšeli, tak co.

Nejsme žádný máčenky

My ale nejsme žádný máčenky a po dlouhém spánku jsme vyrazili na koncert skáčkových Basta Fidel. Tato česká kapela hraje specifickou muziku říznutou balkánskými motivy. Navíc nejedno mužské oko potěší krásná a energická zpěvačka a netradiční klávesistka.

Kapela Navigators byla zase příjemnou změnou na festivalu Mighty Sounds, jenž je zaměřen hlavně na ska, punk a reggae. Něco mezi r’n’b a funky rozhoupalo boky i několika pankáčů. Jediným problémem byl nedostatek posluchačů, kterých zase o něco ubylo. Místo pořádného kotle tak kapele tleskalo jen pár nejvěrnějších.

Na co zpívat, když můžem jenom řvát?

Výborně odehranou show jim ale nelze upřít. Zato rakousko-ruské uskupení Russkaja, které bývá chváleno a vyzdvihováno pro koncerty plné energie, zklamalo. Z celé doby, co pobíhali (ano, pobíhali) po pódiu, zpívali tak polovinu. Tu druhou vyplnili nesmyslným řvaním, kterému stejně nikdo nerozuměl.

Third World, Foto: Ondřej Šafránek, Topzine.cz

Jamajská reggae kapela Third World nás málem uspala. Ne že by to bylo na škodu; jejich pomalé rytmy byly naopak velice příjemné a nohy stejně už nebyly ve stavu, kdy by bylo možné skákat. O půlnoci ještě překvapili maďarští Irie Maffia. Jejich zpěvačka byla plná nadšení a hlas měla krásně nakřáplý a zároveň plný barev.

Sto zvířat jsou zvířata!

Celý den pak završilo doslova vytrpěných Sto zvířat. Tato dvacet let hrající kapela nezklamala. Zahráli starší písničky jako Romeo a Julietta, pomalejší song Dáma s čápem i nejznámější hity z posledního alba Postelový scény. Zároveň si fanoušci mohli poslechnout novou písničku, která se pravděpodobně objeví na očekávané desce (podle slov zpěváka Jana Kaliny vyjde v roce 2017, snad to byl vážně jenom fór).

Každopádně festival nemohl být zakončen lépe. Všude byla cítit tráva, lidé (i když moc jako lidi nevypadali) se váleli v trávě a usínali úplně kdekoliv, všude se válely pomačkané kelímky od piva. Propříště by to chtělo jen eliminovat fronty, které byly první den nesnesitelné. A za rok zase pápá!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Poslední den Mighty Sounds 2010 jen pro otrlé