Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Fotky: Na brněnském koncertě Sunshine lidé šíleli

Redakce

Redakce

6. 3. 2010

sunshine fledaV pátek 26. února vystoupila kapela Sunshine v brněnské Flédě. Spousta fanoušků se bohužel nepřenesla přes změnu zvuku na novém albu Mgkk Telepathy, kde kapela přiostřila v elektronickém soundu. Ale stejně rychle, jak takto fanoušky ztratili, získali nové a čerstvé.

Sunshine, Foto: Pavla Umlaufová, Topzine.cz

Sunshine, Foto: Pavla Umlaufová, Topzine.cz

Začátek jarních prázdnin udělal své a jindy lidmi nadupaná Fléda zela poloprázdnotou. To ovšem nezabránilo tomu, aby se rozjela šílená párty se vším všudy. Jako předkapelu si Sunshine přivezli rovnou z Prahy elektro-punkovou kapelu Lus3, která je doprovází na celém turné. Lus3 vás naučí, že útlou blondýnku se slaboučkým hláskem není radno jen tak podceňovat. Působila drze, charismaticky a to na Brňáky fungovalo.

Koncerty Sunshine bývají v Brně legendární. Dva roky zpátky na Čarodějálese tomu nebylo jinak, fanoušci se utrhli z řetězu a doslova probořili kovové zábrany před pódiem. I samotná kapela přiznala, že to byl jejich nejlepší koncert života a většina fanoušků a fanynek si na památku odnesla hned několik jizev a podlitin.

V pátek se naštěstí všichni obešli bez zranění, i když mezi ně samozřejmě nepočítám modřiny, oděrky a naražené kosti, bez kterých by se skotačící obyvatelé předních řad při pořádné veselici snad ani neobešli. Na to Sunshine zareagovali facebookovským statusem „Destrukce dokonána, vrátíme se brzo!“ Možná by se všechno to šílenství dalo připsat tomu, že v Praze koncerty kapely berou už spíše jako rutinu, kdežto pro Brňany jsou už jakousi vzácností. Ale kdo ví, tohle už je práce pro sociology.

Sunshine nabídli průřez celou jejich tvorbou. Dali na stížnosti skalních fanoušků, kteří je bombardovali svými požadavky přes sociální síť Twitter, a nebáli se zahrát vypalovačky z jajich debutu Moonshower and Razorblades. Nechyběly hity jako K.I.D.S., Days will never be the same, Venom a tradičně úspěch sklízející Victimisanothernameforlover nebo Top Top The Radio.

Foto: Pavla Umlaufová, Topzine.cz

Bounce! Bounce!, Foto: Pavla Umlaufová, Topzine.cz

Slabší nátury, děti a zranění opustili prostory zhruba po půl hodině od skončení koncertu. Kay a basák Tuzex se chopili role DJů a rozjeli ještě šílenější Bounce! Bounce! párty. Nechyběly remixy nejznámějších hitovek od Pendulum, Prodigy, Does It Offend You Yeah, Klaxons nebo Billy Talent. Bounce! Bounce! after párty, obvyklá pro pražský klub Chapeau Rouge, byla vůbec poprvé v Brně. Bouncovalo se do úplného vyčerpání sil přibližně do pěti hodin ráno. Co dodat, přijeďte zas!

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Na brněnském koncertě Sunshine lidé šíleli