×
TOPZINE.cz

Fotky: Chystá se film o Formuli 1. Podívejte se, jak vypadá Niki Lauda

S krásnými dívkami si rozumněl Hunt, s volantem zase Lauda. Zdroj: ofic. stránky filmu

!Fotogalerie!Oscarový režisér Čisté duše Ron Howard chystá film z prostředí Formule 1. Věnovat se bude rivalitě mezi Nikim Laudou a Jamesem Huntem, kterého si zahrál sám Thor. Podívejte se na první fotky z natáčení.

[album:

Film s názvem Rush bude pojednávat o soupeření mezi rakouským jezdcem Nikim Laudou (Daniel Brühl) a charismatickým Angličanem Jamesem Huntem (Chris Hemsworth). V tomto životopisném snímku se hlavně střetnou jejich odlišné nátury, kdy Lauda byl spíše perfekcionista, zatímco Hunt playboy obklopený sličnými dívkami.

Přečtěte si o zajímavostech z filmu Sněhurka a lovec, kde si Hemsworth také zahrál

Samozřejmě dojde i na památnou nehodu z roku 1976, kdy se Lauda snažil obhájit titul, ale jeho Ferrari neovladatelně zatočilo, narazilo do plotu a při dopadu zpět na trať do něj narazil jeden ze soupeřů. Lauda tehdy málem uhořel, nakonec se mu ale podařilo vyváznout a o 42 dní později už zase usedl za volant. Snažil se stát už podruhé mistrem světa, ale připletl se mu do toho právě Hunt. Jak jejich zápolení dopadlo, nebudeme prozrazovat.

Scénář napsal Peter Morgan, který stojí například za Duelem Frost/Nixon a zároveň je dobrým kamarádem samotného Laudy. Snímek režíruje Ron Howard, který má na svém kontě už Oscara za jiný životopisný film Čistá duše, zároveň stojí za Apollem 13, ale i Šifrou mistra Leonarda. Jen těžko se tak dá předpokládat, jak Rush dopadne. Představitelům hlavních rolí budou sekundovat Olivia Wilde (TRON: Legacy 3D) a Natalie Dormer (Anna Boleynová ze seriálu Tudorovci).

S krásnými dívkami si rozumněl Hunt, s volantem zase Lauda. Zdroj: ofic. stránky filmu

Howard na filmu spolupracuje i se samotným Laudou, který ho například vzal do sídla týmu Ferrari v Maranelle. Podobně Lauda pomáhá i herci, co ho bude hrát. Brühla už stihl seznámit s Michaelem Schumacherem či Sebastienem Vettelem.

Rush

Životopisný / Sportovní / Drama / Akční
USA, 2013

Režie: Ron Howard
Hrají: Daniel Brühl, Chris Hemsworth, Alexandra Maria Lara, Olivia Wilde, Natalie Dormer, Christian McKay, Pierfrancesco Favino, Jamie Sives

Premiéra v USA: 20. září 2013Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..