×
TOPZINE.cz

Flingo: Záruka aktivní dovolené u moře

FlingoChystáte se o prázdninách k moři a nechcete celou dovolenou jen proležet na lehátku na pláži či prosedět u baru, ale strávit ji aktivně? Zkuste si zahrát flingo, hru plnou pohybu a zábavy.

Flingo
Flingo Zdroj: jako-o.de

Vyznavačům letních dovolených strávených u moře už nestačilo pouhé chytání bronzu na lehátku nebo házení si nafukovacím či jiným míčem na pláži. Vynalézavost lidí nezná mezí, a tak před několika sezónami přišli se zbrusu novou zábavu, která nese název flingo.

Hra je založená na principu klasického pinkání míčkem a pálkami, jen vybavení je trochu odlišné. Místo zmiňovaných pálek se totiž používají speciální elastické šátky. Pak už jen stačí nalajnovat hřiště, napnout síť a můžete začít trénovat.

Flingo
Flingo Zdroj: eod.cz

Hrací pole má podle oficiálních pravidel hry předepsané rozměry 6, 70 x 6, 10 m, spodní okraj sítě by měl být ve výšce 1, 55 m.  Počítání je stejné jako u plážového volejbalu, jedna sada se hraje do jednadvaceti bodů s tím, že jedno z mužstev musí mít na jejím konci minimálně dvoubodový náskok.

Cílem je samozřejmě dostat míček na soupeřovu polovinu, aniž by se předtím dotkl země na té naší, a to nejlépe tak, že soupeř odehraje míček buď do sítě, nebo do zámezí. Pak získáváte bod. Ten, kdo zaboduje, má právo dalšího podání. Ale pozor! Balónku se nesmíte dotknout žádnou částí těla, povoleny jsou pouze doteky hracím šátkem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..