Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Filtrační kuchyňské baterie pro lepší zdraví

Výběr kuchyňské baterie se zdá být na jednu stranu velmi jednoduchou záležitostí. Při proniknutí do tématu však zjistíte, že se celá situace komplikuje. Na trhu jsou k dispozici kuchyňské baterie doslova všech barev, tvarů, velikostí a vlastností. Jakou vybrat? Mezi ty, které patří mezi velké pomocníky, se řadí filtrační kuchyňské baterie. Jak váš domov obohatí? Oživí chuť vody a odlehčí tělu.

Dřezová filtrační baterie: Dopřejte si kvalitu

Voda je pro lidský organismus nezbytná. Bez dostatečného přísunu vody nejsou schopny naše vnitřní orgány pracovat správně. Nejprve se to projeví například únavou, postupně však oslabíme trávení, obranyschopnost, činnost srdce a také naše pleť stárne rychleji. Vedle příjmu dostatečného množství vody však záleží také na kvalitě vody. A právě v tom vás mohou podpořit filtrační kuchyňské baterie. Navzdory veškerému úsilí totiž ve vodovodním řadu zůstává řada nevyžádaných látek, které mohou naše zdraví negativně ovlivnit. Jedná se zejména o různé nečistoty, mikroplasty, chlór… Ty se v těle mohou usazovat a způsobovat nepřiměřené reakce organismu. Tyto látky také ovlivňují chuť a vůni vody. Podle druhu filtrace máte šanci většinu těchto látek odstranit. Voda se zbaví nežádoucích pachů a jídlo i nápoje, které z ní připravíte budou mít výraznější a plnější chuť. Další výhodou filtrované vody je fakt, že snižuje tvrdost vody.

Kuchyňské baterie s filtrem

Existuje celá řada možností, jak filtraci v kuchyni vyřešit. Vedle možnosti připevnit speciální filtr přímo na výtok, můžete pořídit i kuchyňské baterie, jejichž součástí již filtrační zařízení je. Jednou z předností takové kuchyňské baterie je, že poskytuje nejen běžnou kohoutkovou vodu, například pro mytí nádobí či opláchnutí potravin, ale zároveň vodu filtrovanou. Vedení vody uvnitř baterie je odděleno, stejně tak ovládání. Filtrovaná voda se tedy již s běžnou vodou nepotkává. Výhodou je, že filtrační kuchyňské baterie zároveň pracují s moderním designem, proto místnost esteticky podpoří. Jistě vás zaujme, že většina z nich též nabízí možnost propojení se speciální mobilní aplikací, která hlídá životnost filtru a zároveň monitoruje spotřebu vody. Zvolit můžete různou velikost filtru.

Pakliže již v kuchyni máte špičkovou dřezovou baterii, a přesto byste rádi využili možnosti profesionální filtrace, pak je řešením například dřezový ventil. Ten bývá navržen tak, aby jej bylo možné bez obtíží instalovat vedle stávající baterie.

Filtrační baterie

5 tipů, na co se soustředit při výběru kuchyňské baterie

  1. Výška a tvar výtoku – kam budete baterii umisťovat? Na dřez, na linku, pod okno, na dvoudřez? Vyšší výtok umožňuje snadnou manipulaci s nádobami i více prostoru ve dřezu. Existují i sklopné dřezové baterie pod okno. Nejčastějšími tvary výtoku jsou do „C“, „L“, „U“ nebo kuchyňské baterie s nízkým prodlouženým výtokem.
  2. Design a povrchová úprava – doporučujeme vybírat baterii, která podpoří celkovou atmosféru kuchyně, a to tvarem i barevným provedením. Výhodou je povrchová úprava, která zvyšuje odolnost proti poškrábání a například chrání před usazováním vodních kapek a nečistot.
  3. Ovládání baterie – pákové, termostatické, kohoutkové, infračervené, ovládací rukojeť
  4. Vlastnosti a vybavení baterie – otočná výpusť, s výsuvnou sprškou nebo bez, možnost úsporných funkcí, bezpečnostní pojistky, typ kartuše (vhodné volit keramickou, která poskytuje lepší komfort ovládání) aj.
  5. Přidaná hodnota – pokud chcete svou domácnost obohatit, vsaďte na dřezové baterie, které nabízejí například filtrační funkce nebo možnost chlazení vody, případně poskytují vodu vroucí či sycenou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filtrační kuchyňské baterie pro lepší zdraví