Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry: Probudím se včera a Lorax

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

15. 3. 2012

FOTO: Jiri Madl - Probudim se vceraTento týden do kin přichází nezvykle málo nových filmů – pouhé dva. A to komedie s Jirkou Mádlem Probudím se včera a rodinný animák Lorax.

FOTO: Jiri Madl - Probudim se vcera

„Snowboarďák“ Jiří Mádl v roce 1989. Zdroj: distributor filmu

Probudím se včera

Starý mládenec, profesor češtiny Petr si na třídním srazu své bývalé třídy uvědomí, že jedinou jeho opravdovou láskou byla ještě kdysi za studentských let spolužačka Eliška. A nyní se Petrovi z ničeho nic dostává neobyčejná příležitost.

Petr se může vrátit do doby svého mládí a zároveň se pokusit napravit to, čeho se kdysi bál – sbalit Elišku. Povede se mu to? Velmi originální námět ke zpracování si vybral režisér Miloslav Šmídmajer. Pokud ovšem se svým filmem uspěje, mohlo by to stát opravdu za to!

Probudím se včera, Komedie/Sci-Fi, Česko, 2011, 120 min, Režie: Miloslav Šmídmajer, Hudba: Zdeněk Merta, Hrají: Jiří Mádl, Eva Josefíková, Filip Blažek, Viktor Preiss, Miroslav Táborský, Nela Boudová, Petr Nárožný, Zlata Adamovská, Milan Šteindler


[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=lPZ44cjyjEg[/youtube_660]

Lorax (The Lorax)

Dvanáctiletý chlapec Ted žije v umělém městě. A když umělém, tak doslova. Umělá zvířata i příroda, u které se dá dálkovým ovladačem nastavit, jaké zrovna chcete roční období. Jen lidé tu kupodivu nejsou umělí.

Chlapec Ted se vydává do světa, aby splnil přání milované dívky – vidět skutečnou přírodu. Snímek režiserského dua Chrise Renauda a Kyle Balda je animovaný a diváky by mohl přilákat do kin vskutku zajímavým a laskavým příběhem.

Lorax (The Lorax), Animovaný/Rodinný/Fantasy, USA, 2012, 94 min, Režie: Chris Renaud, Kyle Balda, Hrají: Zac Efron, Danny DeVito, Taylor Swift

 



[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=Gs_Em1XvAiU[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry: Probudím se včera a Lorax