Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Filmové premiéry na červenec 2014: Blíží se Strážci Galaxie i Mikuláš

Ačkoliv v červenci spousta filmových diváků odjíždí pryč mimo domov, distributoři do kin nasazují očekávané hity. Letos nás čeká nová marvelovka, ale i návrat na Planetu opic, debut Miroslava Krobota či prázdniny s malým Mikulášem.

FOTO: Chris Pratt Guardians of the Galaxy

Z puberťáka v Everwoodu marvelovským Strážcem Galaxie? Zdroj: Falcon

Strážci Galaxie (Guardians of the Galaxy)

Vesmírný pistolník Peter Quill ukradne magickou kouli úlisnému padouchu Ronanovi, který se připravuje vyvraždit vesmírný národ Xandarianů. Spolu s genocidními plány Ronan spřádá pomstu Peterovi. Ten se proto musí spojit s vražedkyní Gamorou, násilníkem Draxem, mývalem Rocketem a strom připomínajícím Grootem, aby společně Ronana zastavili.

Neuplynulo ani čtvrt roku od premiéry druhého Kapitána Ameriky a studio Marvel opět klepe na dveře kinosálů. V dalším komiksovém velkofilmu představí nový tým superhrdinů, který bude mít problém nejen poprat se s hlavním záporákem, ale kvůli rozdílným vlastnostem jeho členů se i udržet pohromadě.

Datum premiéry: 31. července

video
play-sharp-fill

Úsvit planety opic (Dawn of the Planet of the Apes)

Lidstvo zasáhla epidemie smrtelného viru, jehož následky byl svět uvržen do chaosu. Situace využije populace vyspělých opic, která se pod vedením vysoce inteligentního lidoopa Caesara pokusí převzít světovládu. Mezi lidmi a lidoopy tedy začíná zarputilý boj o přežití a kontrolu nad Zemí.

Série filmů o Planetě opic ze sedmdesátých let byla před třemi lety úspěšně zrestartována a nyní do řady přibývá další pokračování příběhu. Až čapkovsky laděný sequel uvede na scénu Garyho Oldmana, který se při pomstě smrti svých dvou synů nebude v boji proti opicím štítit ničeho.

Datum premiéry: 17. července

video
play-sharp-fill

22 Jump Street

Policejní parťáci Schmidt a Jenko úspěšně podstoupili první operaci v týmu 21 Jump street, kterou museli splnit pod identitou teenagerů na střední škole. Shodou okolností jsou brzy vysláni na další misi, tentokrát na univerzitu, kde mají odhalit dealera nebezpečné drogy.

Lehce parodický remake krimiseriálu, v němž před pětadvaceti lety začínal svou kariéru Johnny Depp, sklidil před dvěma lety překvapivý úspěch, a to především díky ústřednímu tandemu Jonah Hill-Channing Tatum. Duo bylo znovu povoláno do zbraně stejně jako dvojka režisérů Lord-Miller, kteří v přestávce stihli natočit animovaný LEGO® příběh.

Datum premiéry: 10. července

video
play-sharp-fill

Díra u Hanušovic

Hostinská (původně učitelka) Maruna a zdravotní sestra Jaruna jsou sestry žijící v zapadlé vesnici v Jeseníkách spolu se svou panovačnou matkou. Během monotónně ubíhajících dnů se mezi podivínskými vesničany snaží ulovit toho pravého a vzepřít se matčině dominanci. Do života vesnice však nečekaně zasáhne vražda…

Divadelní režisér a představitel málomluvných morousů Miroslav Krobot se ve svých dvaašedesáti letech odhodlal k debutu na poli filmového režiséra. Komedii, která má odkazovat k dílu bratří Coenů, na jistotu obsadil svými sehranými herci z Dejvického divadla, kteří se nedávno blýskli v sitcomu Čtvrtá hvězda.

Datum premiéry: 24. července

video
play-sharp-fill

Mikulášovy patálie na prázdninách (Les vacances du Petit Nicolas)

Školní rok končí a všechny děti se těší na prázdniny. Ne jinak je tomu u malého Mikuláše, který se sice bude muset rozloučit se svými kamarády Vendelínem, Augustýnem, Kryšpínem a dalšími, ale o to víc si chce užít dovolenou u moře, kam má namířeno s maminkou, tatínkem a babičkou. A i ve slunném letovisku se dají provádět různá alotria…

Populární knižní vyprávění dvojice Goscinny-Sempé si v roce 2009 našlo cestu i na plátna kin a filmová adaptace kupodivu zdaleka neudělala předloze ostudu. Režisér Laurent Tirard se rozhodl zfilmovat další příběhy o malém nezbedovi, které by diváky měly vzít na slunnou pláž i na letní tábor mezi skauty.

Datum premiéry: 10. července

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na červenec 2014: Blíží se Strážci Galaxie i Mikuláš