Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky v kinech: 7 dní v Havaně a Svatá čtveřice

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

23. 8. 2012

V nynějším týdnu se v kinech sice nedočkáme žádných amerických kasovních trháků, avšak přesto nás čekají velmi zajímavé snímky, které mohou zaujmout oko náročného filmového diváka.

Veterán je snem každého chlapa. Zdroj: H.C.E.

Svatá čtveřice

Snímek plný sexuálních hrátek stvořilo duo Jan Hřebejk a Michal Viewegh. Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer) jsou neodlučitelní kamarádi. Jejich ženy a děti jakbysmet. Avšak jejich život, především ten sexuální, je k uzoufání nudný.

Když se tedy naskytne možnost služební cesty do Karibiku, Ondra s Vítkem jí využívají, a jejich život se tím od základu změní. Obvyklou rutinu nahrazují nové sexuální možnosti, které ovlivní celý jejich milostný život.

Svatá čtveřice, Romantický/Komedie, Česko, 2012, 78 min, Režie: Jan Hřebejk, Hrají: Jiří Langmajer, Marika Procházková, Luděk Munzar, Hynek Čermák, Viktorie Čermáková

 

 

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=UmdvJKAWXSA[/youtube_660]

7 dní v Havaně  (7 días en La Habana)

Na francouzsko-španělském snímku se podílelo celkem sedm režisérů, přičemž každý den v týdnu mapuje jiný z nich. Benicio Del Toro se zaobírá příběhem Teddyho Atkinsona (Josh Hutcherson), který se rozhodne využít služeb taxi a zažít v Havaně nezapomenutelnou noc.

V dalším snímku sleduje kormidelník Emir Suleiman proměnu svého osobního řidiče ve skvělého trumpetistu. Julio Medem se zabývá známou kubánskou zpěvačkou Ceciliou. Ani další dny v podání ostatních lodivodů nejsou bez nápadu, a tak se divák může těšit na vskutku zajímavé události.

7 dní v Havaně (7 días en La Habana), Drama, Francie/Španělsko, 2012, 129 min, Režie: Laurent Cantet, Benicio Del Toro, Julio Medem, Gaspar Noé, Elia Suleiman, Juan Carlos Tabío, Pablo Trapero, Hrají: Josh Hutcherson, Daniel Brühl, Emir Kusturica, Elia Suleiman, Jorge Perugorría

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=C_7A3woNpCc[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky v kinech: 7 dní v Havaně a Svatá čtveřice