Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky: Upíři vydělávají miliony dolarů! ČT oslovuje teenagery a mnoho dalšího!

Edward CullenUpíři vydělávají miliony dolarů. Protektor veze cenu z Ameriky. Udílení cen Emmy je za námi, pět sošek připadlo Británii. Česká televize tvoří nový seriál pro puberťáky.

Robert Pattinson alias Edward Cullen láme srdce mladých divaček Zdroj: thehollywoodgossip.com

Robert Pattinson alias Edward Cullen láme srdce mladých divaček Zdroj: thehollywoodgossip.com

Upíří rodinka sesadila Temného rytíře

V loňském roce dorazil do kin romantický příběh o lásce středoškolačky Belly a hodného upíra Edwarda Cullena – Stmívání. Snímek byl úspěšný, nezanedbatelnou zásluhu na tom má jistě ledově uhrančivý pohled hlavního hrdiny, který se stal takřka přes noc idolem nejedné dospívající dívčiny. A tak mohli tvůrci právem očekávat stejný zájem i o jeho pokračování Twilight sága: Nový měsíc (recenze tady). Návštěvnost předčila veškerá očekávání, během premiérového dne nasypali diváci do pokladen severoamerických kin neuvěřitelných 72,7 milionu dolarů. Tím upíři odmítající požívat lidskou krev sesadili z první příčky dosud vedoucího Temného rytíře, jenž utržil během prvního dne v distribuci o pět milionů dolarů méně. Jak se bude film líbit v ČR se brzy dozvíme, premiéru má již tento čtvrtek. Nutno podotknout, že filmoví kritici jím moc nadšeni nejsou…

Protektor oceněn v USA

Snímek Protektor Marka Najbrta odehrávající se v Praze během heydrichiády zabodoval v americkém Denveru. Na 32. ročníku Starz Denver Film Festival vybojoval cenu Krzysztofa Kieslowského pro nejlepší hraný film. Jako jediný český zástupce zvítězil v konkurenci dalších sedmnácti snímků. Festival se konal od 12. do 22. listopadu a promítnuto bylo celkem 210 filmů z 37 zemí.

Pět televizních cen Emmy putuje do Británie

Již po sedmatřicáté vyhlašovala v New Yorku Mezinárodní akademie televizních umění a věd ceny Emmy udělované za filmovou produkci. Letošní ročník ovládli Britové, zvítězili v pěti soutěžních sekcích z celkových deseti. Nejlepšími herci se stali Julie Walters za drama A Short Stay in Switzerland (Krátký pobyt ve Švýcarsku) v ženské kategorii a Ben Whishaw za hlavní roli v televizním seriálu Criminal Justice (Kriminální spravedlnost) v kategorii mužů. Cenu za celoživotní přínos získal moderátor a producent David Frost. Výše zmiňovaní patří právě mezi zástupce Velké Británie. Vůbec první ocenění určené neamerické produkci přiřkla letos porota brazilské telenovele India: A Love Story (Indie: Příběh lásky). Nejlepším dramatickým seriálem byl zvolen dánský Livvagterne (Ochránci). V části určené televizním filmům a minisériím nejvíce zaujal německý třídílný počin Die Wölfe (Vlci). Mezi komediemi zvítězil japonský snímek Hoshi Shinichi´s Short Shorts (Mikropovídky Hošiho Šiničiho).

Slavný britský moderátor David Frost Zdroj: bbc.co.uk

Slavný britský moderátor David Frost Zdroj: bbc.co.uk

ČT oslovuje teenagery

Na gymnáziu v Orlové a na dalších místech Ostravy a Hošťálkovic právě vzniká nový seriál. Ponese název 4teens (For teens) a zaujmout by měl především dospívající mládež (tvůrci počítají i se zájmem zralejšího publika). Hlavními hrdiny jsou patnáctiletí studenti prvního ročníku gymnázia. Prožívají své lásky i zklamání, kamarádství i nepřátelství, vzdorují učitelům i rodičům. Aby vše bylo zajímavější, celá třída se skládá z naprosto rozdílných individualit. A tak vedle sebe do lavice zasednou například počítačový génius, anarchistka, ctižádostivá slušňačka, skin, skejťačka nebo modelka. Seriál připravuje Česká televize a mezi gymnazisty bychom měli nahlédnout v roce 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky: Upíři vydělávají miliony dolarů! ČT oslovuje teenagery a mnoho dalšího!