Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky: Nominace na Oscary: Kdo sestřelí Avatar? Jízda plná krve a sexu začíná už dnes!

OscarV našich luzích a hájích se vyhlašovaly nominace na České lvy, za oceánem na Oscary. V kině Aero začal festival filmů pro otrlé diváky. Trojrozměrný Harry Potter dorazí do kin už letos.

Oscar - na vítěze ovšem čekají jeho zmenšené formy Zdroj: entertainment.aol.ca

Oscar - na vítěze ovšem čekají jeho zmenšené formy Zdroj: entertainment.aol.ca

Vyfoukne Cameronovi Oscara jeho exmanželka?

Šanci na to má Kathryn Bigelow opravdu velkou. Její válečné drama Smrt čeká všude získalo stejně jako Avatar bývalého manžela Jamese Camerona devět nominací. Konkurovat jim budou District 9, Hanební pancharti, An Education (Vzdělání), The Blind Side (Slabé místo), Precious: Based on the Novel Push by Sapphire, A Serious Man (Vážný muž) a Lítám v tom. V kategorii o nejlepšího herce se utkají George Clooney, Morgan Freeman, Jeff Bridges, Colin Firth a Jeremy Renner. Mezi herečkami dostaly šanci získat prestižní ocenění Meryl Streep, Sandra Bullock, Helen Mirren, Carrey Mulligan a Gabourey Sidibe. O tom, kdo si nakonec Oscara odnese bude rozhodnuto 7. března na galavečeru v Los Angeles.

Boj o České lvy začíná

V sobotu večer byly v pražském kině Lucerna vyhlášeny nominace na České lvy. Nejvíce bodovaly filmy 3 sezóny v pekle Tomáše Mašína a Protektor Marka Najbrta, které získaly každý po jedenácti z celkových dvanácti možných nominací. Jen o dvě méně má Hřebejkova Kawasakiho růže. Po třech nominacích si odnesl Ševčíkův Normal (kamera, hudba, zvuk) a po jedné animovaný snímek Jiřího Barty Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? (nejlepší výtvarný počin) a Zemský ráj to na pohled Ireny Pavláskové (vedlejší ženský herecký výkon). Slavnostní vyhlášení vítězů a předání sošek proběhne 6. března ve Velkém sále Lucerny.

Horor Vlkodlak ve své nejnovější podobě bude mít na festivalu předpremiéru Zdroj: bloodygoodhorror.com

Horor Vlkodlak ve své nejnovější podobě bude mít na festivalu předpremiéru Zdroj: bloodygoodhorror.com

Festival otrlého diváka v Aeru

Od dnešního dne až do neděle probíhá v pražském kině Aero filmová přehlídka určená divákům s opravdu pevnými nervy. Letošní šestý ročník nabídne šestnáct celovečerních a sedm krátkých filmů, ze kterých mrazí v zádech. Kromě hororů nabízí program i pokleslé erotické snímky přístupné od 18 let. Festival je navíc doplněn o výstavu československých a polských filmových plakátů nazvanou Krev, slzy a křik. Více o festivalu se dočtete tady.

Se 3D filmy se roztrhl pytel

Úspěch trojrozměrného Avataru inspiroval hollywoodské filmové společnosti natolik, že připravují tyto verze i u několika dalších snímků. Na 2. dubna ohlásili producenti celosvětovou premiéru 2D a 3D podoby Souboje titánů. Nato se Warner Bros. Pictures vytasila hned se třemi dalšími tituly, které hodlá v roce 2010 uvést do 3D kin. Jedná se o Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty, Soví strážci a Harry Potter a Relikvie smrti, část 1.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky: Nominace na Oscary: Kdo sestřelí Avatar? Jízda plná krve a sexu začíná už dnes!