×
TOPZINE.cz

Filmové novinky: Nejlepším francouzským filmem se stal Prorok. Co rozčiluje Damona a Radcliffa?

Daniel RadcliffeHerec Matt Damon je zklamaný ze svého prezidenta, Daniel Radcliffe z homofobních heterosexuálů. Jim Carrey oslavuje narození vnoučete. Francouzi volili nejlepší film. V Čechách udělovali ceny kameramani.

Matt Damon Zdroj: ivstatic.com

Zklamaný Matt Damon

Když se v USA blížily poslední prezidentské volby, mnoho tamních celebrit otevřeně projevovalo sympatie a podporu svému favoritovi. Do pomyslné družiny vítězného Baracka Obamy patřil i známý hollywoodský fešák Matt Damon. Byl dokonce jedním z nejaktivnějších podporovatelů. Nyní se však Damon nechal slyšet, že je značně rozčarován z malé průbojnosti prezidenta v postoji vůči Afghánistánu a otázce zdravotní politiky. Herec míní, že zklamání pociťuje většina Američanů.

Daniel Radcliffe Zdroj: accesshollywood.com

Daniel Radcliffe proti homofobii

Představitel filmového Harryho Pottera, britský herec Daniel Radcliffe, se stal mluvčím organizace pro prevenci sebevražd mladých homosexuálních lidí. A co ho k tomu vedlo? Ve svém prohlášení v tisku uvedl: „Homofobie se mi hnusí. Je to nechutné a zvířecí a stupidní.“ Dodal, že je potřeba pomáhat lidem smířit se se svou jinakostí a nebát se ji projevovat. Radcliffe s výše zmíněnou organizací spolupracuje již od loňského roku a do projektu dokonce investuje vlastní peníze.

Dědeček Jim Carrey

Komik s gumovým obličejem Jim Carrey se stal dědečkem. Jeho dvaadvacetiletá dcera Jane Carrey, frontmanka kapely The Jane Carrey Band, porodila v pátek 26. února v Los Angeles syna Jacksona Rileye Santanu. Otcem chlapečka je Alex „Nitro“ Santana, zpěvák skupiny Blood Money, za nějž se Jane loni v listopadu provdala.

Jacques Audiard, Tahar Rahim a Niels Arestrup Zdroj: static.guim.co.uk

Prorok – francouzský film roku

V sobotu 27. února se v pařížském divadle Châtelet udílely francouzské filmové ceny César. Dle očekávání zvítězilo drama Prorok režiséra Jacquesa Audiarda, které proměnilo devět nominací z celkových třinácti. Snímek sbírá úspěchy i v zahraničí. Například z Británie si přivezl tamní prestižní cenu BAFTA za nejlepší neanglicky mluvený počin. Je také nominován na Oscara v sekci zahraničního filmu. Herec Tahar Rahim, který v Prorokovi ztvárnil mladého kriminálníka, byl oceněn za nejlepší mužský herecký výkon. Tutéž cenu v ženské kategorii porota přiřkla Isabelle Adjani za roli ve francouzsko-belgickém snímku La journée de la jupe. Mezi zahraničními účastníky zabodoval Clint Eastwood a jeho Gran Torino.

Čeští kameramani předávali ceny

Asociace českých kameramanů předala v pondělí večer v pražském kině Lucerna cenu za celoživotní dílo režisérovi Jurajovi Šajmovičovi. Ten se podílel mimo jiné na vzniku Archy bláznů, Třinácté komnaty, Návratu ztraceného ráje, seriálů Sanitka a Dobrodružství kriminalistiky. Cenu za vynikající kameramanské televizní dílo získal Kristián Hynek za snímek Magdalena a cenu za vynikající kameramanské filmové dílo si odnesl Miloslav Holman za Protektora. Uznání Jaroslava Kučery pro posluchače FAMU za mimořádný počin v oblasti obrazové koncepce připadlo Gašperovi Šnuderlovi díky snímku Zaříkávačky. Asociace kameramanů, čítající zhruba 190 členů, rozdávala ceny letos už popatnácté.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..