Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky: Je libo telefonní číslo Toma Cruise? Nebo radši jeho e-mail? Zajímá vás, po kom touží hollywoodští producenti?

Soukromé kontakty na Toma Cruise a  Cameron Diaz se našly mezi odpadky. Mloci Karla Čapka vyhlásí válku lidské rase. S remaky se poslední dobou roztrhl pytel, neunikl ani Karate Kid. Hollywood hledá nové talenty – mladé a hlavně levné.

Tom Cruise skončil na smetišti

A nejen on. Povaluje se tam společně se svou kolegyní Cameron Diaz. Abych vše uvedla na pravou míru, hollywoodští herci nepřišli o své miliony a nestali se z nich bezdomovci. V odpadcích skončil scénář nového filmu Knight a Day (Rytíř a den), ve kterém si oba střihli hlavní role. Netřeba jistě zdůrazňovat, že scénář je přísně tajný. Kromě rozpisu finančních nákladů, časových plánů, použitých triků, dialogů a samozřejmě konce filmu obsahuje také telefonní čísla obou herců a jejich e-mailové adresy. Vše se událo v rakouském Salcburku, kde štáb strávil sedm natáčecích dnů. Materiál objevil místní obyvatel a předal jej produkční firmě.

Pozor, mloci útočí!

Tvorba spisovatele Karla Čapka patří mezi povinnou školní četbu. A Válka s mloky je jedním z jeho nejslavnějších děl. Román o inteligentních tvorech obývajících Tichý oceán, které se lidé pokusí zotročit, což vede k jejich vzpouře, byl v době svého vzniku (1936) chápán jako varování před nastupujícím fašismem. Dnes se stal námětem pro další velkofilm polské režisérky Agnieszky Holland (v září měl premiéru její Jánošík, na kterém se podílela společně se svojí dcerou).

 

Producentem je Tomáš Krejčí, scénář píše Jana Ozoráková. Jména herců zatím nejsou známa. Rozpočet snímku slibujícího spoustu vizuálních efektů prý překročí 160 milionů korun. První klapka padne začátkem příštího roku.

Syn Willa Smithe jako Kung-fu Kid

Fanoušci kultovního snímku Karate Kid se chytají za hlavu. Produkční společnost amerického komika Willa Smithe se rozhodla natočit remake jejich oblíbené legendy. Ovšem už ze samotného názvu Kung-fu Kid je patrné, že o karate tady moc nepůjde. Ani děj nenechají tvůrci v USA, ale přesunou jej do Pekingu. Hlavní hrdina Dre, kterého si zahraje syn Willa Smithe Jaden, se do čínské metropole nastěhuje se svou matkou. Neumí se prát a s čínštinou na tom taky není nijak slavně. Brzy ho začne šikanovat místní banda. Nato se objeví pan Han, představovaný hvězdou hongkongských akčních podívaných Jackiem Chanem, a nabídne chlapci pomocnou ruku. Film režírovaný Haraldem Zwartem (Růžový panter 2) dorazí do českých kin v září 2010.

Snímek Karate Kid je pro některé příznivce nedotknutelným Zdroj:aceshowbiz.com

Hollywood lační po mladých a nenáročných talentech

Vzpomínáte si na Neilla Blomkampa a jeho District 9? Před uvedením tohoto filmu ho nikdo neznal. Třicetiletý Neill měl prostě dobrý nápad a na jeho zrealizování mu stačilo 30 milionů dolarů (což je pro Hollywood pakatel). Podobným způsobem se prosadil také student grafiky Oren Peli s hororovým snímkem Paranormal Activity. Ten si vystačil s pouhými 11 tisíci dolary. V jejich stopách se teď vydává uruguayský režisér a odborník na speciální efekty Fede Alvarez. Jeho pětiminutové dílko Panic Attack!, ve kterém mimozemská armáda zaútočí na Montevideo, zaujalo amerického producenta, režiséra a herce Sama Raimiho tak, že okamžitě Alvarezovi nabídl 30 milionů dolarů, aby z něj udělal celovečerní film.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky: Je libo telefonní číslo Toma Cruise? Nebo radši jeho e-mail? Zajímá vás, po kom touží hollywoodští producenti?