Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmová projekce FAMU opět v Městské knihovně

Již tradičně se v Městské knihovně v Praze bude pořádat promítání filmů FAMU, po kterém bude následovat beseda s režisérem. Moderátorského postu se zhostí Vladimír Hendrich. A jaké že filmy jsou pro nás na březen nachystány?

Bába

1.března

AEIOU (ČSSR 1979, 56 min.)
Je příběhem ze střední školy, kde chlapec přivede svou spolužačku do jiného stavu a následně před následky svého činu uteče do Prahy. Tam se sny budoucího básníka dost změní a nakonec se místo do poezie vrhne do pohraničí ve službách VB.

Longplay (ČR 2009, 50 min.)
Aleš Najbrt, Karel Haloun, Joska Skalník – tyto a další můžeme spatřit v dokumentu Vladimíra Škultétyho a Petra Kozy, který pojednává o výtvarnictví, hudbě a jejich vzájemném vlivu.

8. března

Bába (ČR 2008, 21 min.) – recenze tady
Na tomto filmu pracovali jako na své bakalářské práci režisérka Zuzana Špidlová a kameraman Lukáš Hyksa a měli s ním veliký úspěch na festivalu v Cannes, kde vyhráli v sekci určené mladým filmařům a filmovým školám. Příběh popisuje pubertální dívku, která se stará o svou nemohoucí babičku.

Druhé dějství (ČR 2009, 43 min.) – recenze tady
Snímek Olma Omerzua vypráví o manželích, kteří zjistí, že se jejich život ubírá jinam, než původně chtěli – do stereotypních zajetých kolejí. Dílo inspirované povídkou Cesara Paveseho.

Pravztahy (ČR 2008, 20 min.)
Psychodrama Veroniky Janečkové o generačním sváru, přítomném v každodenních sporech mezi babičkou a vnučkou, které vyústí až ve vnuččin odchod.

15. března

Souboj s mozkem (ČR 2009, 89 min.)
Příběh o třech kamarádech (Vaškovi, Shadackovi a Lubošovi), kteří jsou ve filmu postupně představeni. Každý má svůj medailonek a diváci se o něm mohou něco dozvědět.

22. března

Auto*Mat (ČR 2009, 90 min.)
Ovládáme město nebo město ovládá nás? Je pražský primátor spíše cyklista nebo populista? Jedeme v tom všichni? Vtipný autorský dokumentární příběh režiséra Martina Marečka o tom, jak se snaží režisér změnit město okolo sebe.

29. března

Vánoční příběh (Un conte de Noël, Francie 2008, 143 min.) – recenze tady
O běžných Vánocích se běžná rodina shromáždí na běžnou rodinnou sešlost. Jak moc se ale tato běžná situace změní oznámením, že velitelka rodinného klanu je nemocná?

Vstupné: 50 Kč, pro čtenáře MKP a studenty FAMU vstup ZDARMA

Kde a kdy? Ústřední knihovna, Velký sál (Mariánské nám. 1, Praha 1), vždy v 19:00

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmová projekce FAMU opět v Městské knihovně