Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Film Mortal Kombat se vrací. Třetí díl vám vytrhne páteř

Redakce

Redakce

5. 10. 2011

V pořadí třetí film založený na oblíbené herní sérii natočí v podstatě amatér. Kevin Tancharoen je autor kraťasu Mortal Kombat: Rebirth a webového seriálu Mortal Kombat: Legacy.

Scorpion je jedna z nejznámějších postav hry Mortal Kombat, Zdroj: ofic. stránky hry

Herní série, jejíž první díl vyšel už v roce 1992, posadil (nebo postavil) k herním automatům tisíce lidí a změnil tehdejší herní scénu, se dočká dalšího filmového zpracování. Po dvou snímcích z devadesátých let, kterým se v režii Paula W. S. Andersona dostalo spíše rozporuplného přijetí, se New Line Cinema a Warner Bros. rozhodli slavnou značku obnovit.

A postarají se o to režisér Kevin Tancharoen (Fame – Cesta za slávou) a scenárista Oren Uziel. Tedy dvojice, která stojí za osmiminutovým krátkým filmem z loňského roku Mortal Kombat: Rebirth a také za následným devítidílným webovým seriálem Mortal Kombat: Legacy.

Čtěte více: Jak vznikl seriál Mortal Kombat: Legacy? Z fanouškovského videa

Oba tyto projekty dokázaly vedení New Line Cinema a Warner Bros., že o Mortal Kombat je stále zájem. Navíc především Mortal Kombat: Rebirth vyvolal nadšené reakce, a to nejen u fanoušků. A Tancharoen slibuje, že naváže na atmosféru právě z Rebirth a nebude chybět potřebná dávka brutality. Podobné vyjádření zaznělo také z New Line Cinema, kde slibují, že nechají autorům při tvorbě volnou ruku a nebudou se bránit brutalitám pro Mortal Kombat typickým.

Pro srovnání: první film Mortal Kombat, ještě s Christopherem Lambertem (také vám chybí na soupisce pro Expendables 2?), v roce 1995 vydělal při údajném rozpočtu 20 milionů dolarů neuvěřitelných 122 milionů celosvětově. Pokračování Mortal Kombat: Annihilation s o 10 milionů vyšším rozpočtem se však zastavilo na celkových 51 milionech. Pro novým film se spekuluje o rozpočtu 100 milionů, což už je částka, se kterou by se daly dělat zajímavé věci.

Pravdou je, že vysoká věková přístupnost dnešním filmům spíše škodí a studia se jí snaží vyhýbat. Nesmíme však zapomenout, že většina dřívějších fanoušků Mortal Kombatu už dávno nejsou před obrazovkou sedící puberťáci, zběsile mačkající joystick, ale podnikatelé a tvrdě pracující tátové od rodin.

Mortal Kombat

Akční, Sci-fi
USA, 2013

Režie: Kevin Tancharoen
Scénář: Oren Uziel, Kevin Tancharoen

Premiéra v USA: rok 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Mortal Kombat se vrací. Třetí díl vám vytrhne páteř