Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

VIDEO: Mortal Kombat. Fanouškovské video vydělalo miliony. Díky němu je i seriál!

Redakce

Redakce

24. 5. 2011

V roce 2010 natočil ambiciózní mladík Kevin Tancharoen klip doslova za všechny prachy. Tento člověk je dalším důkazem toho, že pokud se něco dělá s láskou, tak to stojí za to! 

Možná i Scorpiona se dočkáme, Zdroj: ofic. stránky

Kevin Tancharoen osobně oslovil pár herců, aby mu pomohli vytvořit osmiminutový film na téma Mortal Kombat. Toto video umístil na YouTube a nevtíravou formou prohlásil, že toto je jeho vize Mortal Kombat a že už nemá peníze, aby natočil celý film. Video si získalo obrovskou pochvalu fanoušků a zhlédlo ho přes 3 miliony lidí. Nakonec film sice nevznikl (aspoň zatím), ale dárců se našlo tolik, že je z toho rovnou seriál.

Původní klip pojal celou historii Mortal Kombat po svém. Ano, postavy tu plivou oheň, kyselinu, hážou ledové koule, teleportují se a provádějí další neuvěřitelné kousky, ale to přeci není důvod k tomu, aby nebylo vše pojato naprosto reálně, že? Aspoň touto cestou se chtěl původně režisér vydat: vše nějak vysvětlíme, ať už s použitím tak často omílaných genetických anomálií, nebo technologických či chirurgických úprav postav. Tak to tedy bylo myšleno před rokem.

Během roku si to ale s rostoucím kapitálem režisér s tou reálností zřejmě rozmyslel. A není divu. Přece jenom bych rád viděl tu genetickou anomálii, která vytvoří Sub Zera, a vážné vysvětlení doktorů typu: „Paní, váš syn funguje jako výkonný mrazák, protože jeho tělo ehm… no… něco v krvi nejspíš…“ Co si budeme nalhávat, v kolektivu by byl takový syn jistě oblíbený. Jen si vemte, že máte kamaráda, který vám vždy a všude chladí pivo. Nicméně tudy pro celý seriál o všech postavách cesta prostě nevede, a tak se v něm budeme muset smířit s vysvětlením typu seriálu Heroes – že takoví lidé prostě jsou.

Nicméně již první díly dokazují, že tento člověk ví, jak zacházet s penězi, a jednotlivé díly vytváří velmi variabilně. Kamera, vizualizace, pojetí i atmosféra se mění v závislosti na jednotlivých příbězích postav, a utváří tak unikátní celek.

Otázkou pak zůstává, nakolik se bude běžnému divákovi originalita a variabilita jednotlivých dílů zamlouvat. Je totiž nutno podotknout, že subjektivně se tak může pro někoho kvalita dílů velmi lišit a kazit mu celkový dojem. Osobně si ale myslím, že fanouškům herní série se bude toto zpracování líbit.

Mortal Kombat: Legacy (TV seriál)

Krátkometrážní/Akční/Krimi
USA, 2011, 10 min

Režie: Kevin Tancharoen
Hrají: Michael Jai White, Darren Shahlavi, Ian Anthony Dale, Kevan Ohtsji, Ryan Robbins, Jeri Ryan, Tahmoh Penikett, David Nykl, Erica Cerra

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Mortal Kombat. Fanouškovské video vydělalo miliony. Díky němu je i seriál!