×
TOPZINE.cz

Film Kájínek: Nájemný vrah made in Czech republic

Jiří Kájínek

První český nájemný vrah sedí do konce života za mřížemi. Filmaři jeho příběh několik let sledovali, aby ho převedli na plátno. Jaký bude výsledný snímek? Kdo si zahraje Kájínka?

Jiří Kájínek

Do našich kin se Kájínek, snímek o nejslavnějším českém vězni, dostane až 5. srpna tohoto roku. Režii má pod palcem Petr Jákl, hlavní postavu ztvární ruský herec Konstantin Lavroněnko, který získal ocenění na festivalu v Cannes. Po jeho boku si hlavní ženskou roli střihne Tatiana Villhelmová.

Na plátně se mimo nich objeví třeba i Václav „Noid“ Bárta, který hraje jednoho vězně. Film mu nakonec tak sedl, že se podílí i na hudební kulise snímku.

Kájínek je u nás považován za prvního nájemného českého vraha. Jeho sláva navíc ještě vzrostla, když se mu povedlo utéct z pevnosti Mírov. Následně utíkal policii celých 5 týdnů! Jak se mu to povedlo, to je dodnes z velké části záhadou.

Jako vězeň odsouzený na doživotí nemá co ztratit a nikomu nevěří. Do lidí, kterým nedůvěřuje, tak samozřejmě spadá i jeho právnička (Tatiana Villhelmová), která se přesto snaží svému klientovi pomoci a odhalit co všechno skrývá.

Film se natáčel celých pět let – autoři natočili neuvěřitelných 150 hodin filmového materiálu – a tak se nejspíš máme na co těšit!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..