Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Slovenské divadlo v Praze. Sousedé přivážejí komedie a půvabné herečky

Na prkna Divadla Bez zábradlí zavítá od pátku 18. května do pondělí 4. června festival Slovenské divadlo v Praze. Letošní 17. ročník láká na libozvučnou řeč, šarmantní herečky a bláznivé i melancholické komedie.

Foto: Kamila Magálová ve hře Je úžasná

Kamila Magálová se představí v komedii Je úžasná Zdroj: Ctibor Bohatý

„Slovenští herci jsou pro české publikum stále ikonou. Ti dříve narození si pamatují jejich výborné výkony ve slovenských pondělních inscenacích, které kdysi vysílala Československá televize. A mladí čeští diváci si ke slovenským hercům našli cestu zase díky různým seriálům,“ uvádí festival Slovenské divadlo v Praze jeho ředitelka, herečka Hana Heřmánková.

Pět lidí a jen jeden revolver

Přehlídku slavnostně zahájí 18. května  hra  s názvem  Je úžasná v podání Slovenského národního divadla. V hlavní roli se představí Kamila Magálová, kterou si čeští diváci mohu pamatovat třeba z filmové komedie Líbáš jako bůh. Příběh vypráví o výstřední a bohaté ženě, jejímž snem je vystoupit před publikem jako operní diva.

Foto: Szidi Tobias

Šansoniérka Szidi Tobias ukáže svou hereckou stránku v komedii Prach Zdroj: Pavla Hodková

V pondělí 21. května se na prknech Divadla Bez zábradlí objeví bláznivá komedie Na koho to slovo padne, která slaví úspěchy po celém světě. Hra je ryze mužskou záležitostí: pět mladých herců v ní rozehrává groteskní příběh rozdílných lidských povah uzavřených v jedné místnosti s jedním revolverem.

Čtěte také, co nabídnou letošní Letní shakespearovské slavnosti

Českou premiéru má 2. června melancholická komedie s titulem Šťastné konce v podání Radošinského naivného divadla. Režie se ujal Juraj Nvota a jednu z hlavních rolí ztvární Zuzana Krónerová (Čtyři slunce, Mamas & Papas, Václav). V příběhu se prolínají životní cesty a pestré lidské osudy velmi svérázných hledačů lásek.

Závěrečnou tečku za festivalem udělá 4. června Štúdio L+S s komedií Prach. V komorní hře o tom, co všechno se stane, když se dvěma obyčejným lidem podaří v loterii vyhrát miliony, uvidíte oceňovanou šansoniérku Szidi Tobias, která se zde představí jako komediální herečka.

Festival Slovenské divadlo v Praze

Divadlo Bez zábradlí

Program:

pá 18. května Je úžasná, Slovenské národné divadlo

po 21. května Na koho to slovo padne, Astorka Korzo ’90

so 2. června Šťastné konce, Radošinské naivné divadlo

po 4. června Prach, Štúdio L+S

Začátky představení jsou v 19:00 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slovenské divadlo v Praze. Sousedé přivážejí komedie a půvabné herečky