Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Festival River Stage 2011 nabídne mapping na Vltavě pod Karlovým mostem

Anna Kottová

Anna Kottová

10. 7. 2011

FOTO: Jeviště pod Karlovým mostemDruhý ročník festivalu River Stage 2011 se vrací na nábřeží Klubu Lávka. Kulturní program ozvláštní tradiční místo v historické části Prahy od čtvrtka 31. července do neděle 30. srpna. Bude se hrát každé úterý, čtvrtek a neděli. Kromě opery, baletu nebo cirkusových kousků se můžete těšit také na video-mapping.

FOTO: Jeviště pod Karlovým mostem

Moderní využití historického prostoru Karlova mostu Zdroj: lavkariverstage.cz

V loňském roce byla pro diváky hlavním lákadlem vodní stěna, na kterou se promítalo. Letos by si diváci neměli nechat ujít video-mapping. Tříminutové promítání na budovu Muzea české hudby, jež shrne jeho historii, doplní hudbou skladatel Pavel Holý, autor singlu Veď mě dál z první řady Superstar. Právě video-mapping neboli promítání mohli diváci nedávno vidět na pražském Orloji, který slavil 600. narozeniny.

„Festival naplňuje původní ideu představení na vodní hladině a unikátně pracuje s prostorem,“ vysvětlil Jakub Vedral, režisér festivalu. Na Vltavě se spojí opera, balet, hudba, cirkusové kousky a světelná projekce.

Zajímavá je skupina String Ladies. Dámské trio hraje na dvoje housle a violoncello tradiční hudbu, například čardáš, v moderním pojetí. Žánr opery představí sopranistky Petra Nôtová a Markéta Mátlová. Bohemia Ballet, soubor pražské Taneční konzervatoře, uvede poprvé na festivalu nastudování baletu Gajané a Les Sylphides.

Zástupců pouličního a cirkusového divadla je hned několik. Žonglér ATI předvede fire show a Cube act, pod nímž si můžete představit žonglování s obří krychlí. Vysocí kluci v pruhovaných pyžamech z Long Vehicle Circus, známí také z letošního Česko Slovensko má talent, vystupují na chůdách a kombinují tanec, akrobacii a pantomimu.

FOTO: Večeře v Klubu Lávka

Dejte si večeři v hodnotě vstupenky a představení máte zdarma

Účinkující budou bojovat s nestabilitou jeviště. „Představení se bude odehrávat na bontonu přímo na Vltavě,“ upřesnil Jakub Vedral. Festival chce přilákat jak Pražany, tak turisty, což mu umožňuje historické centrum Prahy a především Karlův most.

Vstupuje se přes Klub Lávka, kde si můžete představení zpříjemnit večeří. „Pokud návštěvník Klubu Lávka zkonzumuje věci v hodnotě ceny lístku, bude mít vstup na festival zdarma,“ upozornil Boris Gaydečka, autor a pořadatel festivalu.

Topzine informoval už o loňském prvním ročníku festivalu.

River Stage 2011

Kde: Klub Lávka

Kdy: čtvrtek 31. 7. – neděle 30. 8., každé úterý, čtvrtek, neděli

Začátek: 20:30

Cena: dospělý 250 Kč /student 100 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival River Stage 2011 nabídne mapping na Vltavě pod Karlovým mostem