Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Lávka River Stage: Okurková sezóna se v srpnu nekoná

Klub LávkaLetní scéna umístěná uprostřed vltavské laguny mezi Klubem Lávka a Karlovým mostem. Opera, balet a street divadlo za doprovodu světelných efektů a další multimediální techniky. To je unikátní projekt Lávka River Stage, který byl slavnostně zahájen v neděli 1. srpna a potrvá celý měsíc.

Klub Lávka

Zdroj: Organizátor projektu LÁVKA RIVER STAGE

Datum zahájení projektu nebylo zvoleno náhodně. Právě 1. srpna uplynulo přesně 20 let od založení pražského Klubu Lávka. Představení Lávka River Stage bylo nablýskaným dárkem nejen pro oslavence, ale především pro diváky. Tato narozeninová party naštěstí pokračuje každý den (mimo pondělí) po celý srpen. Nenechte si proto ujít tento výjimečný projekt, kterým se pyšní další evropské metropole jako Versailles či Hamburg.

Tradiční umění v novém kabátě

Hlavním cílem projektu je prolínání různých světů a stylů a zároveň obohacení tradičně na kulturu slabších letních měsíců. Lávka River Stage proto nabízí tradiční umění v nekonvenčním provedení, kontrast historického místa s kulisami vytvořenými moderní technikou. V neposlední řadě pak projekt poskytuje příležitost mladým umělcům a současným talentů domácí scény. O okurkové sezóně tak letos opravdu nemůže být řeč.

Plakát k projektu LÁVKA RIVER STAGE

Zdroj: lavka.cz

Velkolepé představení o třech dějstvích

Večerní program Lávka River Stage začíná každý den ve 20.30 a obsahuje tři tematická dějství. V prvním se představí sólistky Státní opery (Markéta Mátlová, Lucie Fišer Silkenová, Petra Perla Notová) s klavírním doprovodem Lady Jiráskové. Hudbu v průběhu večera vystřídá klasický tanec v podání členů souboru Bohemia Balet (Sandra Danielová, Lucie Rákosníková, Tereza Chábová, Štěpán Pechar, Michal Krčmář, Libor Kettner). Závěrečné dějství pak patří street divadlu, které reprezentují seskupení Ati, Gents, Long vehicle Cirkus či Bratři v tricku. Své umění zde předvádějí žongléři, chůdaři i akrobati.

Třešničkou na dortu je pak multimediální show v podobě projekce do vodní stěny, která za večerního přítmí těsně před 22. hodinou program velkolepě završí. V případě deště se kulturní program přesouvá do interiéru Klubu Lávka, projekce na laguně proběhne za každého počasí.

Vstupenky na tuto ojedinělou akci lze zakoupit v sítích Ticketportal, Tickestream či přímo na pokladně Klubu Lávka. Detailní program a další informace a zajímavosti naleznete na oficiálních webových stránkách projektu lavkariverstage.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lávka River Stage: Okurková sezóna se v srpnu nekoná