Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Mapping na pražském orloji? I letos máte možnost zhlédnout unikátní projekci

Stejně jako tomu bylo v říjnu loňského roku, i letos se pražský orloj rozzáří unikátní světelnou projekcí. Minulý rok slavil orloj na Staroměstském náměstí 600 let od svého vzniku a společnost Tomato production tuto událost využila k uskutečnění jedinečného projektu, kdy laserová projekce mapovala jeho vývoj.

FOTO: Staroměstský orloj

Staroměstský orloj, Foto: Lucie Jeřábková, Topzine.cz

Akce by měla proběhnout v první polovině letošního roku a Praha na něj uvolnila již přes milion korun, i když jde zatím jen o předběžnou částku. Podle Martina Pošty, mluvčího společnosti Tomato production, není přesně datum akce ještě známé, ale mělo by být potvrzeno na konci ledna. Datum se odvíjí od aktuálního počasí, které v posledních dnech bývá velmi nestálé.

FOTO: Orloj s mappingovou projekcí

Orloj s mappingovou projekcí, Zdroj: tomatoproduction.cz

Show se opakuje především díky velkému úspěchu v předchozím roce. Atrakci zhlédlo několik tisíc lidí a dočkala se velkého ohlasu. Letos bude projekce obohacena o další zvukové, hudební a světelné efekty a měla by s přehledem překonat tu vloni.

Organizátoři využívají mappingovou projekci, kdy se budova přesně laserově zaměří a vznikne zcela unikátní a originální obraz, který je promítnut přímo na stěnu budovy Staroměstského orloje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mapping na pražském orloji? I letos máte možnost zhlédnout unikátní projekci