Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Festival konspiračních filmů: Obama jako nastrčený robot?

Redakce

Redakce

8. 3. 2010

Zeitgeist AddendumV období od čtvrtka 11. do soboty 13. března proběhne v kině Aero festival konspiračních filmů. Zajímá vás, jestli Hitler a Elvis stále žijí? Nebo raději ochutnáte náboženský fanatismus ve své syrové podobě? Na výběr toho bude mnoho!

Zeitgeist: Addendum

Zeitgeist: Addendum

Americký prezident Barack Obama je nastrčenou loutkou Nového světového řádu. Za 90% všech násilných zvěrstev historie světa může náboženství. Elvis a Hitler možná  stále žijí, navzdory oficiálním/podvrženým verzím. Nejen tato odhalení přinese další ročník festivalu Cinema Conspiracy v kině Aero 11.-13. března 2010.

Třídenní festival nabízí  spoustu lákadel rozdělených po dnech do sekcí nazvaných: Je to jinak, Manipulace víry a The Zeitgeist Day.

Podraz zvaný Obama

Podraz zvaný Obama

Čtvrtek

První sekce konspiračních filmů – na jedné straně stojí seriózní  výzkumy, na druhé straně opilecké báchorky a pravda bude někde mezi tím – snímek Nevěřit ničemu (r. O´Connor, Velká Británie 2004) se věnuje tomu, že i univerzitní profesoři se zabývají smrtí Lady Diany. Druhý snímek, Podraz zvaný Obama (r. A. Jones, USA 2009), se věnuje největšímu podvodu roku, zastřešeného Nobelovou cenou míru.

Jonestown

Jonestown

Pátek

Druhá sekce zaměřená na náboženskou manipulaci uvede film Religulous (r. L. Charles, USA 2008), režiséra snímku Borat, který přichází se satirickým názorem, že náboženství je závažnou poruchou myšlení. Dále Oxfordský profesor Richard Dawkins skrze prosté důkazy vysvětluje, proč je náboženství kořenem všeho zla na Zemi, a to v příznačném názvu Ve jménu zla (r. Barnes, Velká Británie  2006).

Zeitgeist Addendum

Zeitgeist: Addendum

Sobota

V sobotu 13. března se uskuteční v rámci Cinema Conspiracy ojedinělá akce. V jeden den se tak sejdou na různých místech světa příznivci filmů Zeitgeist, aby vyjádřili podporu hledání nových alternativních pohledů a přístupů k politice, ekonomii, společnosti, nebo životnímu prostředí. Existuje mnoho nových témat, která stojí za to, aby se o nich přemýšlelo.

Program zahrnuje kromě promítání filmu Zeitgeist: Addendum také diskuze a přednášky na klíčová témata a projekce myšlenkově spřízněných dokumentů.

Program

11. čt

18:00  Nevěřit ničemu
20:30 Podraz zvaný Obama

12. pá

18:00  Ve jménu zla?
20:30 Religulous
22:30 Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

13. so

14:00 Z-Day: zdroje vs. peníze / život vs. smrt (blok přednášek a prezentací – Andreas   Clauss, The Story of Stuff, Ondřej Vaněk, Petr Hradil)
18:00 Zeitgeist: Addendum
20:15 Vlastimil Marek – přednáška: Jak jsme (Z)mateni roZumem
21:30 Collapse

Více informací najdete na oficiálních stránkách festivalu: www.cinemaconspiracy.cz

Rezervace vstupenek na www.kinoaero.cz, či na tel. 608 33 00 88 po-pá 10-17h.

Vstupné 50-100Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival konspiračních filmů: Obama jako nastrčený robot?