Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Festival Colours of Ostrava 2011 láká na Sklepáky, improvizace i VOSTO5

Redakce

Redakce

23. 6. 2011

FOTO: Divadlo SklepFestival Colours of Ostrava nenabízí jenom hudbu, ale má také každoročně velmi zajímavý divadelní program. Letošními taháky jsou Divadlo Sklep, moderátor Jaroslav Dušek s improvizačním divadlem Vizita a oblíbená VOSTO5.

FOTO: Divadlo Sklep

Sklepáci vystoupí s představením Mlýny Zdroj: Colours of Ostrava

Už deset let je součástí festivalu Colours of Ostrava divadelní scéna. Za tu dobu představila řadu kvalitních českých představení různých žánrů. Stejně tomu bude i letos.

Hitem programu je divadlo Sklep. Sklepáci přijedou na festival zapít hned dvoje kulatiny. Soubor oslaví 40 let své existence a 20 let od premiéry inscenace Mlýny, kterou mohou diváci vidět v rámci ostravského festivalu. Dávku sveřepého humoru ve vojenském prostředí naordinují Tomáš Hanák, David Vávra, Ondřej Trojan, Milan Šteindler a další.

Je libo improvizaci nebo nový cirkus?

Nudí vás už klasické divadlo pevně se držící scénáře a máte rádi neopakovatelná představení? Právě pro vás je připravena kvalitní nálož improvizace. V rámci letošního ročníku se na festival vrátí populární moderátor Jaroslav Dušek s improvizačním divadlem Vizita. Sami zjistíte, co se skrývá pod názvem Jaguáří semeno.

Legendární VOSTO5 budou vyprávět příběh dívky, která se rozhodla splnit si svůj sen. Uspěje v hlavním městě? Podaří se jí překonat všechny nástrahy a překážky? Díky Teatromatu bude její osud ve vašich rukách! Rozpoutá se i tvrdý zápas improligy, ve kterém se představí dva ostravské týmy pod dohledem nekompromisních rozhodčích.

Trocha klaunského humoru

Na Colours of Ostrava přijede také cirkus s žonglováním, akrobacií a klaunským humorem. Reprezentovat tuhle kategorii bude Cirkus Mlejn, který tvoří dvě nadané studentky pražské HAMU, Eliška Brtnická a Jana Klimová. Na dalekém severu v nehostinných podmínkách je cílem dívek-klaunů postavit vodu na čaj.

Klaunství je také hlavním motivem inscenace režisérského tandemu SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský). Společně s choreografkou a performerkou Adélou Laštovkovou Stodolovou dali dohromady představení Joke Killers, které reprezentovalo českou kulturu na Expu 2010 v Šanghaji. Pomocí klaunského humoru se snaží vyjádřit kontrast mezi vnitřním světem člověka s jeho fantaziemi a světem společenských pravidel. Jaké je postavení klauna v současném světě a má ještě své místo ve společnosti?

FOTO: Joke Killers

Joke Killers

Rozhlasová hra Život nedoceníš se poprvé představila na vlnách Rádia Ivo. Na divadelní prkna ji přenesli Johana Švarcová, Marian Moštík a Petr Marek. Představení podle komiksové postavičky, která se jednoho dne objevila na Facebooku – to je Svět podle Fagi. Tuto postavičku oslovilo divadlo DNO a z této spolupráce vzešel kabaret plný vtipu, improvizace, hudby a ujetých loutek.

Pohádky pro děti i dospělé

I pro nejmenší návštěvníky je na Colours of Ostrava něco připraveno. Děti se mohou těšit na Hrubínovy pohádky, které jim bude vyprávět Divadlo Sluníčko.

Ač se nejedná o divadelní festival, mají Colours of Ostrava divadla chtivým divákům také co nabídnout. Pokud si přijdete během svých hudebních zážitků na divadelní scénu trochu odpočinout, nebudete litovat. Nečekají vás žádné nudné tragédie, ale budete se smíchy za břicho popadat. Čeká vás spoustu neotřelé, nápadité a uvolněné zábavy.

Přečtěte si také nabídku hudebního programu od Vojtěcha Kovala.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Colours of Ostrava 2011 láká na Sklepáky, improvizace i VOSTO5