Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Fashion week Milano pod taktovkou ďábla nosícího Pradu

Redakce

Redakce

11. 4. 2010

MilanoA máme tu závěrečný díl naší ságy o největších událostech módního průmyslu. Na severu kouzelné Itálie leží město, které je opravdu považováno za centrum stylu. Pojďte se s ním seznámit blíž. S velikou radostí vám představuji Milano.

Zdroj:caiacademy.org

Zdroj: caiacademy.org

Když královna poroučí…

Jak již všichni jistě víme, týden módy vždy trvá sedm až osm dní. Tento rok tomu nemělo být jinak ani v Itálii. Celá událost se měla konat od 24. února do 1. března. S celým rozvrhem však měla problém jedna velmi vlivná osoba a šeptá se, že se jmenuje Anna Wintour. Protože je stále nekorunovanou královnou světa módy, vše se upravuje Anně na míru.

Šéfredaktorka americké Vogue mohla v Miláně zůstat pouze tři dny. Aby se neřeklo, datum konání akce sice zůstalo stejné, ale zcela pozměněn byl rozvrh všech přehlídek. Takové šílenství a dusno nezažila Itálie velmi dlouho. Na přehlídky zbylo minimum času, některé se kryly a tím hůř, že se konaly vždy na opačném konci města.

Celý nevyslovený protest vyvrcholil přehlídkou Gucci, kde se objevila skupina dívek, v kostýmu Anny (legendární mikádo a velké sluneční brýle) a oblečená do triček hlásajících „Zůstanu pouze tři dny“.

Ženskost nosí Pradu

Pokud se vrátíme zpátky k módě, tak velmi ženskou a nositelnou kolekci představila Miuccia Prada. Tmavé barvy a těžší vlněné látky pro kolekci podzim/zima nebyly překvapením. Ale výběr modelek ano. Tento rok se na po molu procházely ženy, které měly velká prsa a boky. Vše samozřejmě v mezích dovoleného.

Jinak převládaly šaty a kabáty s širokou sukní. Naprostým hitem se staly tlusté vlněné punčochy v lodičkách a páskových sandálkách, plus vyčesané vlasy ve stylu šedesátých let.

Zdroj:style.com

Zdroj: style.com

Armaniho císařství

Mistr elegance Giorgio Armani předvedl oděvy pro sebejisté a šik ženy. Černý samet a kožešina působily dramaticky. Večerní varianty byly doplněné výrazným barevným prvkem. Celkový outfit dotvářely klasické černé lodičky, klobouk s třásněmi a make-upem nedotčený obličej.

Zdroj:style.com

Zdroj: style.com

Styl podle Bottega Veneta

Za zmínku určitě stojí i kolekce módního domu Bottega Veneta. Jejichž střihy ohromily všechny diváky. Barevné preference pro denní varianty se sice neodlišovaly od ostatních designérů, tudíž černá a nic než černá. Pro některé večerní kusy ale zvolili zářivě červenou a perleťově růžovou, což neuvěřitelně rozzářilo pódium.

Zdroj:style.com

Zdroj: style.com

Módní diktát MaxMary

Naprosto neodolatelnou verzi moderní ženy předvedla značka MaxMara. Vojenský styl, zvýrazněné křivky a černé linky. Křehké modelky zahalené do dlouhých vlněných kabátů se stojatým límcem, sukně až na zem vlající při chůzi a kožešinové palčáky. Osobně si myslím, že tato kolekce patřila mezi jednu z nejpovedenějších z celého týdnu módy, a to jak po barevné, tak i střihové stránce.

Zdroj:style.com

Zdroj: style.com

Samozřejmě se na milánském fashion weeku objevila spousta dalších známých i neznámých návrhářů a módních domů. Je však velmi těžké zvolit mezi nimi ty nejlepší. Kolekce Salvatore Ferragamo, Iceberg, Aigner, Missoni, Blumarine, Alberta Ferreti, Fendi… Kdo by tomu všemu odolal?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fashion week Milano pod taktovkou ďábla nosícího Pradu