Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Fashion week – 1. díl: Londýn

Redakce

Redakce

7. 3. 2010

Zdroj:gq-magazine.co.ukFashion week je událostí pro všechny příznivce módy. Je to místo, kde se předvádějí kolekce na budoucí sezónu. Tato akce trvá jeden týden a koná se po celém světě. Čtyři města jsou však nejvýznamnější a právě zde se určuje, co bude nosit zbytek. Jako první se dnes představí město zahalené věčnou mlhou – Londýn.

Zdroj:gq-magazine.co.uk

Zdroj: gq-magazine.co.uk

První týden módy začíná v New Yorku, následuje Londýn, Milano a závěrečné slovo má Paříž. Všechny se konají jednou za půl roku. Kolekce na podzim/zimu se představují v měsících únor, březen a jaro/léto v měsících září, říjen. Dostat se na fashion week je pro běžného smrtelníka skoro nemožné, natož usednout do prvních řad. Ty jsou většinou obsazeny celebritami a šéfredaktory módních časopisů. V posledních letech byli pořadatelé nuceni přizpůsobit se stále narůstající popularitě módních blogů, a proto do prvních řad nyní zasedli i jejich tvůrci.

Týden módy v britské metropoli je proslaven svou avantgardní a neotřelou atmosférou. Diváci se můžou vždy těšit na překvapení v podobě nových tváří designu. Za nejslavnější účastníky přehlídek a nejúspěšnější představitele britské módy můžeme označit Matthew Williamsona, Paula Smithe a Vivienne Westwood. London fashion week má také poměrně dlouhou tradici a minulý rok v září oslavil své 25. narozeniny.

Zdroj:londonfashionweek.co.uk

Zdroj: londonfashionweek.co.uk

Zdroj:londonfashionweek.co.uk

Zdroj: londonfashionweek.co.uk

Tento rok začátek akce připadl na pátek 19. února. Jako první předvedl své dílo Paul Costelloe. Kolekce tohoto návrháře se objevují na týdnu módy v Londýně už patnáct let. Vyznačují se klasickými střihy a extravagantními látkami. Zajímavé návrhy předvedli v Turecku narozený Bora Aksu a také Jean Pierre Braganza, jehož první kolekce byla představená v roce 2004.

Druhý den se na molech objevily mimo jiné kolekce Unique, Fashion East, Houses of Holland a své modely předvedl také příznivec dámských křivek, o kterém se diskutuje dodnes, Mark Fast. Tento mladý muž zařadil mezi modelky s proslulou velikostí nula i dívky, jejichž konfekční velikost odpovídá 40 – 44.

Třetí den zazářil Matthew Williamson a jeho jako vždy nádherně barevně sladěná kolekce. Ten samý den v 19:30 začala přehlídka proslulé Vivienne Westwood. Je to chodící legenda ve světě módy a ani letos nezklamala své příznivce. Pár neonových barev, řádně vyčesané vlasy, nezkombinovatelné kombinace a kapka šílenství, to vše je nezapomenutelný rukopis Vivienne Westwood.

Zdroj:londonfashionweek.co.uk

Zdroj:londonfashionweek.co.uk

Zdroj:londonfashionweek.co.uk

Zdroj:londonfashionweek.co.uk

Svou elegantní a poměrně jednoduchou kolekci předvedl čtvrtý den Paul Smith. A Osman Yousefzada vytvořil velmi zdařilou kolekci šatů na každý den.

Pátý den proběhla dlouho očekávaná přehlídka značky Burberry Prorsum, jejímž kreativním ředitelem je Christopher Bailey. V jeho podání se pilotní bunda dostává na seznam must have a troufla bych si tvrdit, že ji ještě mnohokrát uvidíme na ulicích.

Šestý a poslední den byl vyhrazen pouze pro pánskou módu. Objevily se zde kolekce mladých a nadějných návrhářů, jako jsou Christopher Shannon, J. W. Anderson a mnoho jiných.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fashion week – 1. díl: Londýn