Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Fantasy Planet – Rok poté

Komerční sdělení

Komerční sdělení

18. 11. 2009

fantasy-planet-perexServer Fantasy Planet, který baví fanoušky všech podob fantastiky už od roku 2000, v říjnu oslavil první narozeniny obnovené existence a má se čile k světu. Během posledních měsíců rozjel několik zajímavých projektů, obnovil denní aktualizaci, upevnil svou pozici jednoho z nejlepších a nejvyhledávanějších webů o fantastice a opět se z něj stal zdatný konkurent jiných portálů věnujících se stejnému tématu.

fantasy-planet-logo

Posledních dvanáct měsíců bylo pro náš web zatěžkávací zkouškou, kdy jsme si sestavovali nový redakční tým, všechno si oťukávali a hledali ty nejlepší cestičky, jak získat nové čtenáře a jak přesvědčit ty stávající, že stále stojí za to nás navštěvovat. A ačkoliv jsme 9. října s velkou slávou sfoukli první svíčku na dortu, ta nejtěžší práce neskončila, právě naopak. V červenci na Festivalu fantazie jsme totiž v anketě Aeronautilus od vás obdrželi nejvíc hlasovacích lístečků a v konkurenci dalších čtyř serverů získali ocenění web roku. Abychom vám dokázali, že si sošku zasloužíme, začali jsme do toho šlapat ještě víc a rozjeli několik zajímavých projektů.

První z nich je seriál Vidíme jen výjevy (první díl, druhý díl), který jednou za dva měsíce přináší přehled chystaných novinek v české, zahraniční i komiksové fantastice s původními komentáři nakladatelů, redaktorů, autorů a dalších lidí, točících se okolo. Výjevy nejsou, a ani nemají být, vyčerpávajícím soupisem toho, co se chystá, spíš chtějí upozornit na to nejzajímavější a hlavně přinést pohled lidí od fochu. V plném proudu jsou přípravy třetího dílu, který vyrazí na zteč 1. prosince.

Naším druhým opečovávaným děťátkem jsou Cesty k fantastice, v níž vám svoje příběhy na téma „Jak jsem se dostal k fantastice a co mě v ní potkalo“ představí největší hvězdy domácí fantastiky i lidé, kteří jsou méně na očích, ale rozhodně si však svoji Cestu zaslouží. Jako prvního jsme vybrali publicistu a editora Martina Fajkuse, jehož článek najdete zde. Nová Cesta vás čeká co nevidět.

Od ledna jsme také webem s denní aktualizací, každý den u nás naleznete něco nového. Nejvíc vás zasypáváme literárními recenzemi, nezapomínáme ale ani na filmy, karetní či PC hry a komiks. Anketou jste si sami řekli o uveřejňování ukázek z připravovaných titulů, a tak si u nás zhruba dvakrát týdně můžete i počíst. Jednou za měsíc vyzpovídáme nějakou zajímavou osobnost ze světa fantastiky a natahujeme své redaktorské drápky i za hranice (interview se spisovatelem Chinou Miévillem a výtvarníkem Lesem Edwardsem). Pochopitelně také máme špiony na spoustě zajímavých akcích, ať už jsou to cony, autogramiády či křty knih, kteří pro vás sepisují dojmy do podoby reportáží. Čas od času nabídneme i důkladnější literární rozbor či teoretický článek, a že umíme být originální a hraví a dovedeme čtenáře i pobavit, dokazuje třeba recenze na komiks Transmetropolitan či tak trochu schizofrenní rozbor knihy Poslední jednorožec.

Abyste se u nás cítili jako doma, nabízíme i spoustu doplňkových drobností jako třeba pravidelně aktualizovaný kalendář conů, křtů a jiných akcí, ankety, kompletní databázi žánrových knih a komiksů od roku 2000 či čtyři soutěže do měsíce. Kromě literárních cen soutěžíme i o komiksy a nově také i o filmové ceny. Kde to jde, snažíme se zajistit i autogram autora, aby čtenáři měli ještě větší motivaci se zúčastnit. :-)

Samozřejmě s vámi taky komunikujeme prostřednictvím redakčních úvodníků a zapojujeme se i do diskuzí. FP diskuze ostatně bývaly vždy unikátem a za ten rok se jím opět staly. Můžete napsat komentář ke každé knížce v databázi i ke každému článku, a že to občas u nás pěkně žije, dokazuje například debata u novinky Zjizvená noc či legendární diskuze u Brisingra, třetího dílu ságy Odkaz Dračích jezdců. Samozřejmě se často dostaneme k úplně jinému tématu, ale FP tak se svou diskusní tradicí a tím, že komentáře sledují a sami píšou i nakladatelé, spisovatelé a další osobnosti, nabízí ideální prostor pro debatování o všem, co má jen ždibec společného s fantastikou.

A když se vám nebude chtít komentovat, můžete napsat i mail na adresu redakce@fantasyplanet.cz, případně se připojit do skupiny FantasyPlanet.cz na Facebooku a číst si tam o nových soutěžích, anketách či o tom nejzajímavějším, co se na našem webu děje.

Fantasy Planet …váš průvodce fantastikou

fantasyplanet.cz

Enjoy!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fantasy Planet – Rok poté