Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Exkluzivní ruský balet ve Světozoru!

Další přenos z pařížské Metropolitní opery na sebe nedal dlouho čekat! Tentokrát ve formě úžasného baletu Sergeje Ďagileva. Pokud vás balet bere, stavte se 22. prosince v pražském kině Světozor.

Zdroj: aerofilms.cz

Zdroj: aerofilms.cz

V přímém přenosu, HD kvalitě s 5.1 prostorovým zvukem uvidíme čtyři díla v  původních choreografiích LeonidaMjasinaVáclava NižinskéhoMichaila Fokina.

Toto nevídané představení je připraveno na úterý 22. prosince a začíná v 19:30 jak jinak než ve Světozoru. Další kina, kde budou moci návštěvníci přenos zhlédnout, jsou v Lounech a v Chrudimi. Tedy alespoň co se týká naší republiky – jinak je možnosti vidět balet v Francii, Belgii, Švýcarsku, Rumunsku, Chorvatsku a na Slovensku – na všech těchto místech se totiž bude přenos vysílat.

Taneční  kritička Lucie Rozmánková řekla: „Říkáme, že 20. století ve skutečnosti začalo pařížskými sezónami Les Ballets Russes, které nastartovaly uměleckou revoluci. Z inspiračního odkazu Les Ballets Russes žila západní kultura po celé 20. století. Česká republika vzhledem ke své poloze na druhé straně železné opony byla od nesmírného vlivu tohoto odkazu podstatně odstřižena. Přenosy přesných rekonstrukcí původních baletů tak alespoň drobným způsobem přispívají k vyhlazení této obrovské mezery v našem kulturním povědomí po sto letech! A jsou ukázkou, že Francie, na rozdíl od České republiky, pečuje o svoje kulturní dědictví a rekonstruuje tyto výjimečné tituly. Díla sama jsou nestárnoucí.“

Těšit se můžeme na balety Duch růžeFaunovo pozdní odpoledne,Třírohý kloboukPetruška. Vstupné se pohybuje v rozmezí 250 až 400 Kč. Podrobné informace o přenosu a participujících kinech naleznete na www.aerofilms.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Exkluzivní ruský balet ve Světozoru!