×
TOPZINE.cz

Edguy během pražského koncertu v rozpálené Vltavské hýřili vtipem

FOTO: Edguy!Recenze!Německá formace Edguy si ve čtvrtek 6. října vzala na mušku Prahu. V KC Vltavská představili svou novou desku nazvanou Age of the Joker. I přes zdravotní problémy zpěváka Tobiase Sammeta nebyla o vtipy nouze.

FOTO: Edguy
Edguy Zdroj: nuclearblast.de

Někteří lidé říkají, že Edguy u nás hrají pořád a jejich vystoupení jsou pořád stejná. A někteří lidé se právě proto na jejich koncerty rádi vracejí. Není proto divu, že skoro před měsícem byly vyprodány všechny vstupenky na jejich koncert ve Zlíně, a že i Vltavská byla narvaná k prasknutí.

Fanoušky přitom do poslední chvíle provázely obavy, jestli se show vůbec uskuteční. Na webu kapely se začal rušit jeden koncert v Německu za druhým a Česká republika byla další v pořadí. Naštěstí se zdravotní stav zpěváka Tobiase Sammeta zlepšil natolik, že byl schopen vystoupit.

Glamový výkop

Večer zahájila kapela bubeníka Scorpions, Jamese Kottaka, nesoucí jméno Kottak. Glamové vzezření, zpěvné refrény a místy pořádná dávka punkrocku. Ze všeho nejvíce připomínali rané Mötley Crüe. Nešlo o nikterak originální záležitost, ale k nakopnutí publika ideální.

Po zhruba půlhodinové pauze nastoupily hlavní hvězdy večera. Kdo ale při standardní zahajovací frázi „Ladies and gentlemen, welcome to the freak show“ očekával zpěváka předvádějící rozštěp ve skoku, musel být rozčarován, Tobias nebyl ve své kůži a na jeho prezentaci to bylo celkem znát.

Nemoc nás nezastaví

Již v první pauze se nechal slyšet, že den před tím navštívil v Praze koncert Mr. Big, kde taktéž onemocněl zpěvák a kapela hrála bez něj. Skromně však naznačil, že on si tohle dovolit nemůže, protože ani jeden z ostatních hráčů nedosahuje zpěvácké úrovně baskytaristy Billyho Sheehana.

Čtěte také: Mr. Big v Praze ukazáli, že se dá hrát i bez zpěváka

Fanoušci tak Sammetovi velkoryse odpustili, že neběhal po pódiu a nepředváděl zběsilé kousky. Na zpěvu se ovšem frontmanův zdravotní stav nijak významně neprojevil. Občas se nehnal do závratných výšek, jako obvykle, nebo nechal refrén dozpívat publikum, ale stále zpíval perfektně, jako ostatně vždy.

Krom léty prověřených klasik prezentovali Edguy i věci z nového alba, Age of the Joker. Zpěvák na sebe prostřednictvím prologu vloženého doprostřed nejnovějšího singlu Robin Hood prozradil, že tuto skladbu vytvořil vykradením Iron Maiden. Obecně hýřil vtipem a strefoval se do každého, sebe nevyjímaje. Mimo jiné se jako obvykle otřel o své oblíbené Manowar a před baladou Land of the Miracle pobavil publikum příběhem o kytaristovi Dirku Sauerovi a jeho první lásce.

Vltavská = Hellfire Club?

KC Vltavská opět dostálo své pověsti. V celé hale bylo ohromné horko a neuvěřitelně vydýchaný vzduch. Jako obvykle se našlo pár takových, kteří to neustáli a museli na vzduch, ale to k této prostoře zkrátka už patří a fanouškům nezbývá, než se s těmito podmínkami poprat. Tobias nadneseně konstatoval, že teplota vzduchu je 60°C a pokoušel se v žertu domluvit lidem, aby se už konečně přestali tak šíleně potit.

Fanoušci reagovali perfektně a podpořili svou oblíbenou kapelu, když bylo třeba (Tobias dával publiku mnohem více prostoru, než obvykle). Kapela jela stejně jako vždy, naopak hráči ještě přidali, aby si udrželi standard skupiny, která to na pódiu rozjíždí. Kdo se podíval do publika, když osvětlovač otočil reflektory do lidí, musel jasně vidět, že si dav užil špičkové vystoupení.

Edguy – Age of the Joker Tour

6. října 2011
KC Vltavská, Praha

Předkapela: Kottak
Délka koncertu:
3 hodiny

+ show a kontakt s publikem
+ ucházející zvuk
+ dobrý výběr předkapely

výkon zpěváka Sammeta z důvodu nemoci
klima v sále – vzduch, extrémní teplo

Hodnocení: 85 %Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..