Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mr. Big svým koncertem předvedli Praze, že i bez zpěváka se dá hrát

Martin Palounek

Martin Palounek

8. 10. 2011

Paul_GilbertPražské Retro Music Hall přivítalo ve středu 5. října americkou hardrockovou superskupinu Mr. Big. Na poslední chvíli onemocněl zpěvák Eric Martin, takže zbývající tři členové připravili speciální program a show odehráli bez něj.

Paul_Gilbert

Paul Gilbert, Mr.Big Zdroj: Topzine.cz Foto: Eva Makovská

Americká skupina Mr. Big byla založena v roce 1988 a její první epocha skončila v roce 1997 odchodem kytaristy Paula Gilberta. Kapela zůstala v činnosti až do roku 2002. Od té doby jel každý člen na vlastní pěst. Velkolepý comeback ohlásili v roce 2009, a to v kompletně původním obsazení.

Do Prahy se tak vrátili po dvou letech, aby navázali na koncert v klubu Roxy, kde prezentovali svou znovuobnovenou formu. Tentokrát ale kapela musela vystoupit za velmi ztížených podmínek. Zpěvák Eric Martin onemocněl a show byla v ohrožení.

Show must go on

Jak kapela, tak pořadatel vyšli fanouškům maximálně vstříc. Na místě bylo možné nechat si za lístek vrátit peníze. Málokdo toho však doopravdy využil. Retro Music Hall bylo krátce po otevření haly nacpané k prasknutí. Vystoupení předkapely se vypustilo a začátek koncertu se přesunul na půl devátou. Hudebníci kompletně přepracovali set a slíbili, že odehrají ve třech.

Čtěte také: Mr. Big nahráli reunionovou desku

Zazněly věci od Jimiho Hendrixe, ZZ Top i Davida Lee Rotha, od kterého Sheehan odešel těsně před tím, než v roce 1988 založil Mr. Big. Hudebníci byli k publiku naprosto otevření a opačně to fungovalo také skvěle. Fanoušci jejich momentální nevýhodu respektovali a vehementně jim projevovali svou podporu.

V závěru si hráči prohodili své nástroje, Paul Gilbert se posadil za bicí, bubeník Pat Torpey si vzal baskytaru a Billy Sheehan si šel s kytarou stoupnout k mikrofonu. Očividně, krom toho, že je baskytarovým virtuózem, má i spoustu dalších kvalit. Do Smoke on the Water od Deep Purple vystřihl sólo, na které by se nezmohl leckterý prvoligový kytarista.

Kdo si nenechal proplatit lístek a dorazil, rozhodně neprohloupil. Mr. Big předvedli v Retru naprosto unikátní show a jasně potvrdili, že jsou světovou špičkou nejen na poli hardrocku.

Mr. Big
5. října 2011
Retro Music Hall

Délka koncertu: 2,5 hodiny

+ úžasné výkony hudebníků, jak hráčské, tak pěvecké
+ kontakt s publikem a celková přátelská atmosféra
+
výborný zvuk
+
přístup kapely a pořadatelů k obtížné situaci

nepřítomnost zpěváka

Hodnocení: 92 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mr. Big svým koncertem předvedli Praze, že i bez zpěváka se dá hrát