Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dubstep je nový heavy metal, říká frontman Korn Jonathan Davis

Redakce

Redakce

13. 8. 2012

Zpěvák kapely Korn Jonathan Davis se rozmluvil o svém alter egu J Devilovi a o dubstepu, o kterém tvrdí, že je to budoucnost elektronického heavy metalu.

Jonathan Davis Zdroj: korn.com

Kapela Korn vydala loni v prosinci své desáté album, The Path of Totality, kde ke své klasické nu-metalové tvorbě přidala i dubstep. „Čím je dubstep obscénnější a tvrdší, tím je lepší, stejně jako je tomu u heavy metalu, takže jde vlastně o tentýž druh hudby,“ vyjádřil se frontman kapely.

Davis se také nechal slyšet, jak moc si užívá hraní pod jménem J Devil. „Lidé otvírají pusy údivem, když jim během hraní řeknu, ať jdou do hajzlu; to si ještě nikdo na žádné akci s elektronickou hudbou nedovolil. A lidé to zbožňují.“

Nahrávací společnosti nepotřebujeme, komerční hudba je hovadina

Kapela Korn se rozhodla změnit své stanovisko i vůči nahrávacím společnostem. Jak řekl sám Jonathan: „Nahrávací společnosti už nepotřebujeme jako v raných začátcích Kornu. Chceme být znovu undergroundová kapela, komerční hudba je hovadina. Copak máme zapotřebí nahrávacích společností v době internetu? Já ten pocit nemám.“

Jonathana Davise jakožto J Devila budeme moci vidět na konci tohoto roku na turné Marilyna Mansona a Roba Zombieho Twins of Evil, kdy kromě USA navštíví též například Spojené Království.

Podívejte se také na 10 největších hitů Korn

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Dubstep je nový heavy metal, říká frontman Korn Jonathan Davis