Menu
TOPZINE.cz
Hudba

10 songů Korn, které by na festivalu Open Air Trutnov 2012 neměly chybět

Headlinerem trutnovského Open Air festivalu, který se bude konat od 16. do 19. srpna v areálu Na Bojišti, bude americká nu-metalová formace Korn. Podívejte se, jaké songy můžete od této kapely na festivalu očekávat.

Korn budou headlinery trutnovského Open Air Festivalu Zdroj: supraphon

Korn jsou jednoznačně nejlepší nu-metalovou formací na světě (fanoušci Limp Bizkit a Deftones prominou) a koncerty této kapely jsou vyhlášené díky velkému přívalu energie, kterou Korni svým fanouškům předávají. A na jaké konkrétní songy se těšit?

Get Up

Pilotní song posledního alba The Path of Totality nebude určitě chybět. Připravte se na nervní nálož dubstepu a řízného metalu, při kterém se bude země otřásat pod náporem decibelů i hord fanoušků. Get Up je na živé koncertování snad přímo dělaný.

[youtube_660]cK8YSsjIaDs[/youtube_660]

Oildale (Leave Me Alone)

Tenhle song pochází z předposlední desky Korn III: Remember Who You Are, na které se Korn snažili hudebně vrátit do poloviny 90. let, kdy začínali. Zda se experiment povedl či ne nejsou fanoušci dodnes za jedno, nicméně kritici i obdivovatelé desky se shodnou alespoň na jednom: Oildale se skutečně povedl.

[youtube_660]y2O0dfFPIhM[/youtube_660]

Shoots and Ladders/One

S železnou pravidelností na koncertech Korn přichází okamžik, kdy na pódium přijde zpěvák Davis s dudami přes rameno, aby zadudal úvodní klenutou melodii Shoots and Ladders. Následný text, složený z dětských říkanek, pak pozvolna přechází v klasickou kornovskou agresi, která pak v živém podání vygraduje v poslední zpívanou pasáž songu One od Metallicy. Je neuvěřitelné, jak se někdy během pár záseků může skladba úplně změnit.

[youtube_660]ZU2k-U2Ze0o[/youtube_660]

A.D.I.D.A.S.

Další povedený song kapely, který navzdory názvu nepojednává o sportovním oblečení. Nezapomeňte se před koncertem naučit refrén, protože nezpívat tuhle jednoduchou a vtipnou pasáž společně s kapelou, to by byl hřích a při koncertu byste přišli o hodně.

[youtube_660]239vHrwt8Rs[/youtube_660]

Somebody Someone

Houpavá a tvrdá, taková je Somebody Someone. Postupem času, kdy do playlistů Korn čím dál více pronikají songy z novějších desek, zbývá na Somebody Someone čím dál méně prostoru, a tak už k nemalé škodě není ke slyšení na každém koncertu, jako tomu bývalo v minulosti. Ale třeba zrovna na Trutnově zazní.

[youtube_660]FBEE-t-uyI0[/youtube_660]

Here To Stay

Tenhle song byl x let tradičním otvírákem všech koncertů, což už dnes neplatí. I tak by ho ale Korn měli zahrát, protože je to jeden z největších hitů kapely vůbec. Here To Stay má agresivní, pochodovou rytmiku se skvělým refrénem a zpěvem Jonathana Davise. Celkově má tenhle song neskutečný tah na branku, jenž má v živém podání pořádný grády.

[youtube_660]k9IkXWuZn9s[/youtube_660]

Falling Away From Me

První singl alba Issues z roku 1999 je kompozičně hodně podobná záležitost jako u předchozího songu, akorát v syrovějším a jednodušším podání. Vzpomínka na doby, kdy Korn o své hudbě ještě tolik nepřemýšleli a Jonathan si vystačil s minimalistickým vokálním projevem.

[youtube_660]2s3iGpDqQpQ[/youtube_660]

Got The Life

Tenhle song vyšel na albu Follow The Leader v roce 1999 a od té doby se tenhle track drží takřka všech setlistů, což je k suchému vyznění celé skladby tak trochu záhada. Nutno ovšem říct, že jako závěrečná tečka koncertu má Got The Life své kouzlo.

[youtube_660]VAWjsVoDpm0[/youtube_660]

Freak on a Leash

Ze stejného alba jako výše zmíněná skladba pochází i tento skvost kapely: pohodová a houpavá melodie Freak on a Leasch se příjemně poslouchá, a ani ostřejší refrény tuto klidnou jízdu nepřibrzdí. V druhé polovině se ale song nečekaně porouchá a nářez, který pak následuje, nemá obdoby. A jakým způsobem song v závěru vygraduje, to je dílo hodné mistrů.

[youtube_660]jRGrNDV2mKc[/youtube_660]

Blind

A na závěr song, který nikdy nemůže na žádném koncertu chybět. Fanouškům Korn není třeba první song debutového alba blíže představovat a vědí, že jakmile tahle skladba začne, je čas kleknout na kolena. A až dá Davis znamení, tak vyskočit a… A to, co bude následovat, bude určitě pořádná mela. Are You Ready, Trutnov?!

[youtube_660]SGK00Q7xx-s[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 songů Korn, které by na festivalu Open Air Trutnov 2012 neměly chybět