Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Marilyn Manson: Lady Gaga je v pohodě, ale její hudbu zrovna nemusím

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

19. 7. 2012

Jejich hudba věru spadá do zcela jiných stylových škatulek. Marilyna Mansona a Lady Gaga přesto spojuje jedna věc: oba se řadí k mistrům provokace. Výstřední metalista ale zpěvačku hodnotí o něco chladněji než ona jeho.

Marilyn Manson byl z komplimentů od Lady Gaga mírně rozpačitý Zdroj: marilynmanson.com

Lady Gaga se nechala slyšet, že Marilyn Manson patří mezi lidi, kteří ji ovlivnili. Rovněž se svěřila médiím, že muži jeho typu se jí vždycky líbili. Zmíněný vliv se dost možná vztahuje k extravagantní vizáži, jíž jsou oba proslulí. Nelze ovšem opomenout ani odvážný přístup k hudbě a zálibu v experimentech a stylové oscilaci, kterou ti dva sdílejí, ačkoli jejich hudba si příliš žánrově příbuzná není.

Marilyn Manson však v nedávném rozhovoru přiznal, že ačkoli zpěvačku uznává, její hudba ho nepřivádí v nadšení. „Není to právě styl hudby, který bych měl rád, i když dost podobné muziky se líbí. Třeba něco od Kylie Minogue… Po hudební stránce se mi i Justin Timberlake zamlouvá víc než Lady Gaga. Ale celkově se mi líbí nápad, který je za tím, co Gaga dělá.“

Spříznění módními výstřelky?

Manson byl už dříve tázán, co si o Gaga myslí, a tehdejší odpověď obsahovala o chlup více obdivu: „Je chytrá, nezaprodává se. Je to skvělá zpěvačka. Myslím, že máme svým způsobem něco společného. Ví přesně, co dělá, a směje se při tom, stejně jako já.“

Čtěte také: Lady Gaga kašle na média

S ohledem na časté změny vzhledu, kterými Gaga neustále přitahuje pozornost médií, se téma rozhovoru přesunulo k image. Zpěvák podotkl, že není velkým příznivcem stylových odchylek. Podle něj se lidé chtějí sžít s jedinou koncepcí, která ovšem vyprchá, pokud je stále obměňována. Proto se Manson už léta drží svého osvědčeného démonického stylu.

Stojí za zmínku, že tito dva excentrici se již pracovně potkali. Mansona můžeme slyšet v remixové verzi písně LoveGame, kterou Lady Gaga nahrála na své album Fame.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Marilyn Manson: Lady Gaga je v pohodě, ale její hudbu zrovna nemusím