Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Druhé Hunger Games zasáhne kina o půlnoci. IMAX má v rukávu eso

Redakce

Redakce

20. 11. 2013

Druhý díl trilogie Hunger Games s názvem Vražedná pomsta má u nás premiéru ve středu 20. listopadu přesně minutu po půlnoci. Toto uvedení snímku na česká filmová plátna proběhne ve třiceti sálech po celé České republice.

FOTO: Hunger Games: Vražedná pomsta

Ústřední dvojice, kterou zná divák již z prvního dílu, nebude ani ve dvojce zaostávat. Zdroj: bontonfilm.cz

Premiéra se týká i nové technologie 4DX, kde sál zhasne dvě minuty po půlnoci. Největší nápor návštěvníků tradičně očekává kino IMAX. Právě velkoformátové kino IMAX slibuje svým divákům ještě větší zážitek ze sledování tohoto filmu. Části Hunger Games: Vražedná pomsta byly totiž natáčeny na speciální IMAX kamery. Obraz z bojové arény se v kině IMAX roztáhne na větší plochu plátna a předvede tak i to, co zůstane divákům v jiných klasických kinech skryté.

„Rozhodli jsme se kamery IMAX použít tematicky, pouze pro pasáž z arény. Celou dobu zachováváme klasický obraz a pak, jak Katniss jede výtahem do arény, obraz se najednou roztáhne a doslova otevře,“ prozradil režisér filmu Francis Lawrence, autor filmů Constantine a Já, legenda. Této techniky rozevření obrazu využili již tvůrci Star Treku a Nevědomí.

Po celém světě a i u nás se očekávají rekordní tržby kin. První díl celosvětově vydělal 700 milionů dolarů a návštěvnost v amerických kinech během premiérového víkendu ho vyhoupla na šesté místo historického žebříčku sledovanosti v USA.

Vzhledem k popularitě knižní předlohy se vysoký zájem diváků předpokládal, ale i tak předčil veškerá očekávání. Druhý díl má však o 5O milionů dolarů vyšší rozpočet (tedy 130 milionů dolarů) a je jisté, že bude akčnější a výpravnější. Tvůrci slibují velké množství trikových záběrů a mnohem širší pohled na extravagantní město Kapitol.

Hunger Games: Vražedná pomsta vstupuje do českých kin 20. listopadu minutu po půlnoci. Ve čtvrtek 21. listopadu se představí ve stovce kin po celé zemi. Zhlédnout ho budete moci ve 2D, IMAX či 4DX verzi. Přijďte zjistit, jaký osud leží před hrdinkou Katniss a jaký úkol si pro ni autoritářský Kapitol tentokrát připravil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Druhé Hunger Games zasáhne kina o půlnoci. IMAX má v rukávu eso