Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Dream House: Film, který zničil vztah Aronofskyho a Weisz

Foto: weisz_youtubeBylo nebylo, v jednom domě žily dvě malé holčičky… I tak může začít zdánlivě nevinný příběh o jedné přešťastné rodině. Ale co když se pohádkový dům promění v zakletý strašidelný hrad?

Foto: dream-house-movie-still

Typické rodinné foto, Zdroj: distributor filmu

Will a Libby se se svými dvěma malými dcerami přestěhují z Manhattanu do Nové Anglie do vysněného domu, aby tam žili ničím nerušený a spokojený život, na který v ruchu velkoměsta neměli čas. Postupně ale rodina odhaluje hrůzná tajemství. Před lety v jejich novém hnízdě rodinného štěstí zavraždili ženu a její dvě dcery. Hlavním podezřelým byl a stále je jejich otec a manžel. Čeká nové majitele domu stejný osud, nebo nový snímek Dream House končí happy endem?

Will alias Daniel Craig si tento rok zahrál v Kovbojích a vetřelcích. Přečtěte si recenzi!

Příběh nového počinu je prý už od začátku jako rozestavěná skládačka, nad kterou bude občas bezradný divák lomit rukama, ale zároveň nevzdá boj k jejímu úplnému dokončení. Tuší totiž, že mu klíčem bude postava sousedky Ann, ztvárněná herečkou Naomi Watts. „Ann mi připomíná hrdiny Hitchcocka. Je na ní něco zvláštního. Něco, co vás vtáhne. Diváci se budou ptát: máme ji milovat, nebo nenávidět?“ říká Watts v rozhovoru.

Do hlavní mužské role irský režisér Jim Sheridan obsadil ex-Bonda Daniela Craiga. Svůj výběr zhodnotil tak, že Craig vypadá na slušňáka s širokými rameny, u kterého se ženy cítí v bezpečí. A prý nejenže tak vypadá, on prý takový skutečně je! A na Rachel Weisz, která si po jeho boku zahrála jako Libby, to evidentně zapůsobilo. Dnes již není tajemstvím, že se do sebe herci během natáčení zamilovali, opustili své dosavadní partnery (Rachel Weisz režiséra veleúspěšné Černé labutě Darrena Aronofskyho) a letos v létě se vzali.

Motivací tří hlavních hereckých hvězd pracovat na tomhle snímku byla touha po spolupráci s Jimem Sheridanem, režisérem snímků Ve jménu otce, Boxer, Bratři a dalších.

Jak shodně uvádějí všichni hlavní představitelé, nejedná se pouze o thriller, ale o svým způsobem zvláštní milostný příběh, na který se můžete těšit i vy už dnes, 6. října v našich kinech.

Dream House

Drama/Mysteriózní/Thriller
USA, 2011, 90 min

Režie: Jim Sheridan
Hrají: Daniel Craig, Naomi Watts, Rachel Weisz, Marton Csokas, Taylor Geare, Elias Koteas, Jane Alexander, Sarah Gadon

Premiéra v ČR: 6. října 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dream House: Film, který zničil vztah Aronofskyho a Weisz