Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo v Dlouhé se vrací domů. Rekonstrukce skončí v říjnu

Eva Síčová

Eva Síčová

19. 9. 2012

FOTO: Hana BurešováDivadlo v Dlouhé prochází rekonstrukcí již od minulé sezony. Diváci mohou oblíbené herce a inscenace zhlédnout v Divadle pod Palmovkou, kde divadlo hostuje až do poloviny října. 

FOTO: Hana Burešová

Hana Burešová převzala Radoka za Polední úděl, nejlepší inscenaci roku 2011 Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

Návrat do Dlouhé plánuje divadelní soubor 16. října, kdy se po několikaměsíční pauze uvede mnoha cenami ověnčenou inscenací Hany Burešové s názvem Poslední úděl.

Recenzujeme: Tři mušketýři zapluli do socialismu

Mimo klasický repertoár plánuje divadlo také tři premiréry. Na konec listopadu připravuje Kabaret Kainar – Kainar v režii Jana Borna a Miroslava Hanuše.

Ze stránek divadla: „Představte si, že vejdete do kostela plného krásných fresek a o jejich autorovi nevíte nic. Jen se obdivujete jeho nádherným obrazům. Právě tak se chceme setkat s Josefem Kainarem. Nechceme zkoumat jeho život v problematické době, chceme jenom strávit večer s tím nejkrásnějším, co po něm zbylo, s jeho texty, básněmi a písněmi.“

Režisér Jan Nebeský se ujme druhé premiéry plánované na 23. února příštího roku. Hra Eyolfek norského autora Henrika Ibsena se v rukou Nebeského přemění na jedovatou vivisekci manželského vztahu založeného na sobectví a tedy dobrovolně přijaté slepotě.

FOTO: Divadlo v Dlouhé

První fáze rekonstrukce Divadla v Dlouhé začala 1. července 2010. Nyní probíhá fáze třetí

Dramata Michela de Ghelderoda nastavují člověku kruté zrcadlo. Jeho postavy se zmítají mezi dobrem a zlem, bohem a ďáblem, mezi skutečností a snem, životem a smrtí.

Hra Slečna Jairová rozvíjí jeden z okrajových novozákonních příběhů o vzkříšení mrtvé dcery Jairovy, který se jakoby mimochodem odehrává na pozadí Kristovy oběti. Režie se chopila Hana Burešová a zdali bude ve své úspěšné bilanci režisérka pokračovat, se můžete přesvědčit v dubnu příštího roku.

Přehled premiér:

24. listopadu: Kabaret Kainar – Kainar

23. února: Eyolfek

4. května: Slečna Jairová

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo v Dlouhé se vrací domů. Rekonstrukce skončí v říjnu