Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo na zámku. Ochotníci zahrají pod širým nebem Jiráska i Shakespeara

Redakce

Redakce

30. 5. 2012

FOTO: Sen noci svatojánské (DS Jezírko)Zámecký park v Plzni­‑Křimicích se na začátku června už podvanácté promění v přírodní divadelní scénu. Ochotníci z Divadelního spolku Jezírko na ní uvedou českou a světovou klasiku i hudební komedii.

FOTO: Sen noci svatojánské (DS Jezírko)

Shakespearův Sen noci svatojánské je nedílnou součástí Zámeckých slavností. Zdroj: Archiv DS Jezírko

Festival s názvem Zámecké slavnosti, který pořádá ochotnický Divadelní spolek Jezírko, nabídne návštěvníkům stejné divadelní menu jako v minulém roce.

Přečtěte si: Čekejte na tramvaj s Macbethem

První dva červnové večery odehrají ochotníci z Jezírka v křimickém zámeckém parku komedii Kristiny a Kryštofa Kohoutových Lovu zdar! o rozkrádání cizího majetku napsanou na motivy hry českého prvorepublikového všeuměla Emila Artura Longena.

FOTO: Lucerna (DS Jezírko)

Jiráskova Lucerna patří mezi oblíbené kusy ochotnických souborů.

O čtyři dny později zahájí hlavní část festivalu velkolepě pojaté představení Jiráskovy Lucerny plné světelných efektů a tančících víl. Následující večer pak antické ženy v čele s Lysistratou postaví v hudební komedii Nejkrásnější válka autorského tria Vladimír Renčín, Jindřich Brabec a Hana Čiháková své muže před rozhodnutí, zda válku, nebo raději sex.

„Nejkrásnější válku doprovázejí chytlavé melodie písní, které ji částečně řadí do muzikálové roviny,“ charakterizovala hudební adaptaci Aristofanovy komedie Hana Rendlová z DS Jezírko.

FOTO: Sen noci svatojánské (DS Jezírko)

Malé víly utěšují Klubka.

Zámecké slavnosti stejně jako vloni zakončí Shakespearův Sen noci svatojánské, který je od prvního ročníku festivalu v roce 2001 jeho pravidelnou součástí. Rozpustilost elfů a svatební veselí doprovodí pyrotechnické efekty.

S diváky se ochotníci rozloučí závěrečným ohňostrojem. Všechna představení začínají v osm hodin večer, hrát se bude i za lehkého deště.

Recenzujeme: Studentský Hamlet ztratil v Plzni lebku

Divadelní spolek Jezírko patří mezi nejstarší ochotnické soubory v Plzni, jeho kořeny sahají až do období první světové války. Po znovuobnovení činnosti v roce 1993 se zaměřuje na inscenování her pro děti. Touha zahrát si pod širým nebem a pro dospělé publikum stála za nápadem uspořádat v křimickém zámeckém parku divadelní přehlídku.

FOTO: Zámecký park v Plzni-Křimicích

Část rozlehlého zámeckého parku v Plzni-Křimicích ožije na pár dní divadlem.

Kromě již zmíněných her uvedlo Jezírko v areálu zámku v Plzni­‑Křimicích v minulých letech např. Tylova Strakonického dudáka, komedii Vražda sexem britské dramatičky Joan Shirleyové nebo hry plzeňského rodáka Miroslava Horníčka Slaměný klobouk a Dva muži v šachu.

Program Zámeckých slavností v Plzni

Divadelní spolek Jezírko

Kde: křimický zámecký park (Plzeň-Křimice)

Pá, so 1. června a 2. června – Lovu zdar!
St 6. června – Lucerna
Čt 7. června – Nejkrásnější válka
Pá, so 8. června a 9. června – Sen noci svatojánské

Všechna představení začínají ve 20.00

Vstupné: 100 Kč

Sakra Hamlet ztratil v Plzni lebku

Kde: křimický zámecký park (Plzeň-Křimice)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo na zámku. Ochotníci zahrají pod širým nebem Jiráska i Shakespeara